Kursantka na egzaminie potrąciła śmiertelnie egzaminatora

Czytaj dalej
Fot. A. Król
Aleksander Król

Kursantka na egzaminie potrąciła śmiertelnie egzaminatora

Aleksander Król

O tragedii w Rybniku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego głośno w całej Polsce. Na placu manewrowym 68-letnia kursantka zdająca egzamin na prawo jazdy potrąciła egzaminatora. 35-latek nie żyje. Wracamy do sprawy, o której piszemy od poniedziałku na stronie dziennikzachodni.pl.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o 13.30 na placu manewrowym WORD przy ul. Ekonomicznej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-letnia kobieta, która była w trakcie zdawania egzaminu na prawo jazdy, potrąciła 35-letniego egzaminatora.

Niestety mężczyzna zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

- Mężczyzna w czasie zdarzenia egzaminował inną osobę - informuje Dariusz Jaroszewski z rybnickiej policji. Kursantka miała wykonywać akurat zadanie numer 2 czyli „jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu”. - W momencie gdy doszło do potrącenia, 68-latka jechała do przodu - mówi Jaroszewski.

Jej egzaminator nie był w pojeździe, zgodnie z przepisami stał obok. Czerwony pojazd, za którego kierownicą siedziała kobieta potrącił egzaminatora, skosił następnie drzewko i zatrzymał się dopiero na zaparkowanym mercedesie. Zabezpieczony został monitoring zarówno zewnętrzny jak i z wnętrza pojazdu.

Kobieta, mieszkanka pow. mikołowskiego, była trzeźwa.

- Prokurator zarządził wykonanie sekcji zwłok 35-letniego egzaminatora. Wiadomo, że był doświadczonym pracownikiem. Zastępca dyrektora WORD w Katowicach Roman Bańczyk przyjechał po całym zdarzeniu z Katowic do Rybnika.

Przekazywał kondolencje rodzinie. Pojawiły się one też na stronie internetowej WORD-u: „Z wielkim bólem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego wspaniałego kolegi i doświadczonego egzaminatora. Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia”.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.