Kurski o TVP: - To, co dobre, powinno trwać, złe rzeczy należy skorygować

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Tomasz [email protected]

Kurski o TVP: - To, co dobre, powinno trwać, złe rzeczy należy skorygować

Tomasz [email protected]

Minister skarbu Dawid Jackiewicz powierzył w piątek funkcję prezesa zarządu telewizji publicznej Jackowi Kurskiemu.

Kurski zapowiedział przywrócenie rzetelnego przekazu i dostęp do mediów publicznych dla wszystkich stron politycznego sporu. Byłem twardym, wyrazistym politykiem, a jednocześnie rozumiem świat mediów, dzięki temu gwarantuję, że uchronię telewizję od zagrożeń, jakimi są bliskie związki z polityką - mówił. Bardzo ogólnie wskazał kierunek zmian. - To, co dobre, powinno trwać, a to, co złe, należy skorygować - powiedział Kurski. Zapowiedział, że najważniejsze będzie dobro widza. Wkrótce ukaże się jego tekst o zmianach w telewizji, a w ciągu miesiąca zostanie przedstawiony audyt o sytuacji telewizji.

- Jestem zadowolony z własnej decyzji, uważam, że to gwarancja przywrócenia równowagi w mediach publicznych. Jacek Kurski jest w stanie podołać temu wyzwaniu - powiedział minister Jackiewicz.

Nominację skrytykowali politycy PO. Iwona Śledzińska- -Katarasińska oceniła, że Kurski nie odnowi telewizji publicznej. Tomasz Siemoniak uważa, że w TVP „będzie propaganda jednej strony”.

Jeszcze do czwartku Kurski pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przed przyjęciem funkcji prezesa TVP podał się do dymisji. W ocenie szefa resortu Piotra Glińskiego telewizja za rządów PO-PSL nie wypełniała swojej misji, nie była proobywatelska. - Media się zmienią, rozmawiałem o tym z Jackiem Kurskim, telewizja będzie bardziej proobywatelska - mówił Gliński.

Prezesem Polskiego Radia została dziennikarka i pisarka Barbara Stanisławczyk. Według nieoficjalnych informacji Telewizyjną Agencją Informacyjną pokieruje Mariusz Pilis, współpracownik polskich i zagranicznych telewizji. Szefem TVP 1 będzie Jan Pawlicki, były reporter TV Republika, dyrektorem TVP 2 będzie dziennikarz i producent programów telewizyjnych Maciej Chmiel, „Wiadomościami” pokieruje Marzena Paczuska. TVP Kultura będzie kierował redaktor naczelny „Frondy Lux”, Mateusz Matyszkowicz.

Autor: Tomasz Plaskota

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.