Kursy zawodowe i kursy prawa jazdy dla 166 uczniów z brodnickiego CKZiU

Czytaj dalej
Fot. Starostwo w Brodnicy
Katarzyna Pomianowska

Kursy zawodowe i kursy prawa jazdy dla 166 uczniów z brodnickiego CKZiU

Katarzyna Pomianowska

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy będą mogli jeszcze lepiej szkolić swoje umiejętności - a to dzięki nowemu wyposażeniu jakie trafiło do placówki.

"Nie pracuję dla pieniędzy, to pieniądz pracuje dla mnie” - to projekt realizowany w bieżącym i przyszłym roku szkolnym.
Nowy sprzęt, nowi ludzie, nowe metody nauczania

- Projekt jest realizowany od września br. Został zatrudniany personel, rekrutowani są uczestnicy, na studia podyplomowe kierowani są nauczyciele. Kupowane jest wyposażenie szkolnych pracowni zawodowych, m.in. sprzęt kuchenny, komputerowy, oprogramowanie

.

Szkoły objęte wsparciem to: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim - informuje Przemysław Majchrzak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Przed kilkoma dniami, do szkoły trafił kompaktowy ciągnik marki New Holland serii T4S o mocy 65 KM z symulatorem pracy i nawigacji. Maszynę przekazali dyrektorowi - przedstawiciele władz powiatu.

Ciągnik został zakupiony za kwotę 154 tys. 980 złotych, stanowiącą część wkładu własnego Powiatu Brodnickiego w realizację projektu pn. „Nie pracuję dla pieniędzy, to pieniądz pracuje dla mnie”.

Powiat - organ nadzorczy dołożył się do zakupów

- Środki na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i dystrybuowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość realizowanego projektu wynosi 1 mln 969 tys. 786, 80 zł, z czego 15 proc. to wkład własny Powiatu Brodnickiego - dodaje rzecznik.

Projekt - oprócz zakupu ciągnika rolniczego z symulatorem pracy i nawigacji obejmuje także realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z zakresu kształcenia zawodowego, m.in. kwalifikacyjnych kursów zawodowych i kursów prawa jazdy kategorii B oraz B+E dla uczniów, w których weźmie udział 166 osób.

Jednym z zadań prowadzonych w ramach projektu jest dofinansowanie studiów podyplomowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego oraz doradców zawodowych.

Zaplanowany został też zakup wyposażenia pracowni zawodowych dla szkół.

Katarzyna Pomianowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.