Olga Krzyżyk

Łabędziarnia w Parku Śląskim już po remoncie. Jakie kolejne atrakcje?

Łabędziarnia w Parku Śląskim już po remoncie. Jakie kolejne atrakcje? Fot. Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk

Łabędziarnia Parku Śląskiego została całkowicie odnowiona. To pierwszy obiekt wyremontowany w ramach rewitalizacji Parku Śląskiego. Zbudowana zostanie tu jeszcze czatownia i pojawią się nowe tablice informacyjne.

Łabędziarnia Parku Śląskiego została całkowicie odnowiona. To pierwszy obiekt wyremontowany w ramach rewitalizacji Parku Śląskiego. Zbudowana zostanie tu jeszcze czatownia i pojawią się nowe tablice informacyjne.

Odwiedzany corocznie przez 3 miliony gości Park Śląski ma przejść duże zmiany. W tym roku na jego rewitalizację przeznaczonych ma być 30 milionów złotych, a perspektywie kolejnych lat: 200 milionów złotych. To nie będą tylko remonty różnych budynków, ale też odnowienia mniej znanych rejonów parku.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA
REWITALIZACJA ŁABĘDZIARNI PARKU ŚLĄSKIEGO NA ZDJĘCIACH

– Przykładem może być Łabędziarnia. Budynek, który będziemy rewitalizować w tym roku, ale już z myślą, że ma stać się najlepszym w aglomeracji miejscem do obserwacji gniazdujących ptaków – zapowiadała Aneta Moczkowska, prezes Parku Śląskiego.

Łabędziarnia Parku Śląskiego została całkowicie odnowiona. Prace w tym miejscu zakończą się prawdopodobnie pod koniec czerwca. Trzeba jeszcze zamontować tu m.in. ławki i zbudować czatownię, czyli najlepsze miejsce do obserwacji ptaków. W czatowni będą też plansze z gatunkami ptaków, które będzie można wypatrzeć w okolicy.

Co zostało już zrobione? Zniszczony asfalt wymieniono na cegłę klinkierową. Wybudowano z niej alejkę, która prowadzi do odnowionego obiektu. Zmieniono poszycie dachu i przede wszystkim wyczyszczono piaskowiec, z którego wykonany jest budynek.

W dalszej części:

 • Jak czyszczono elewację i dlaczego w taki sposób
 • Jakie plansze pojawią się w Łabędziarni
 • Gdzie jeszcze będą zmiany?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.