Andrzej Drobik

Lądowisko powstanie na dachu szpitala. Droższe niż zakładano

Lądowisko powstanie na dachu szpitala. Droższe niż zakładano
Andrzej Drobik

Walka o budowę w Cieszynie lądowiska dla helikopterów dobiega końca. Choć inwestycja będzie droższa, niż pierwotnie zakładano, ma powstać na początku przyszłego roku.

Lądowisko dla helikopterów, które od kilku lat jest planowane na dachu cieszyńskiego szpitala, nie miało dobrej passy. Najpierw inwestycja została znacznie opóźniona - pierwotnie lądowisko miało powstać do 2017 r., później wzrosły koszty jego budowy, a gdy szpital próbował znaleźć inną lokalizację, która obniżyłaby koszty, okazało się, że żadna nie spełnia wymogów.

Ostatecznie jednak helikoptery będą mogły lądować w cieszyńskim szpitalu. Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie potwierdza, że decyzja w sprawie lądowiska zapadła. Szpital podpisał już umowę, która pozwala na rozpoczęcie tej inwestycji. Co więcej, przekazano plac budowy wykonawcy, którym jest firma Energo-Bud Sp. z o.o. z Gliwic. Jak informuje Ewa Herman, rzecznik prasowy cieszyńskiego szpitala, pierwsze prace nad budową lądowiska już się rozpoczęły. Na ich ostateczny efekt będziemy musieli poczekać do początku 2019 r., bo wtedy zaplanowane jest oddanie inwestycji.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.