Maria Zawała

Lato gorących imprez

Lato gorących imprez
Maria Zawała

Choć wakacje na półmetku, w naszych miastach tak wiele się dzieje, że nikt nie powinien narzekać na nudę. A dla fanów kolarstwa prawdziwa gratka. W niedzielę w Warszawie rozpoczyna się 72. Tour de Pologne. Kolarze przyjadą też na Śląsk.

Sierpień nam prawie nastał. A to czas tradycyjnych pielgrzymek na Jasną Górę. Czy warto dla kogoś w takiej czy innej sprawie prosić?- Bóg nigdy nie zawodzi - zachęca Stefan Wieczorek, który w tym roku wziął udział w 7. biegowej pielgrzymce „Śladami Jana Pawła II po Ojczystej ziemi”. Pielgrzymi o tym wiedzą. W drodze na Jasną Górę niosą intencje do Boga. Każdy inne. Nieraz nie proszą. Tylko dziękują. Za to, co spotkało ich w życiu. Piszemy o tym w tym wydaniu naszego interaktywnego tygodnika Śląsk Plus.

Jedni, jak pielgrzymi, próbują się wyciszyć, inni wręcz przeciwnie, spragnieni są ostrych dźwięków. Dla nich ofertę jak znalazł ma OFF Festival, który w tym roku odbędzie się już po raz 10.
Przypominamy więc 10 istotnych punktów z historii tej jednej z najważniejszych imprez w tej części Europy. A jubileuszowa edycja już za tydzień.
Słyszysz nazwisko Rysiek Riedel. Jakie miejsce na Śląsku kojarzy Ci się z jego osobą? Zapytaliśmy o to ludzi, którzy z nim tworzyli, koncertowali, dzielili pokój podczas tras koncertowych i fanów. W 21. rocznicę śmierci legendarnego frontmana grupy Dżem, zapraszamy w podróż śląskimi ścieżkami Ryśka Riedla.

Dla fanów sportu też sporo atrakcji. Przede wszystkim W niedzielę w Warszawie rozpoczyna się 72. Tour de Pologne. Nasz narodowy wyścig tradycyjnie już nie ominie naszego regionu. W tym roku w województwie śląskim rozegrane zostaną dwa etapy. W poniedziałek kolarze jechać będą z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej, a we wtorek z Zawiercia do Katowic. Peleton będziemy oglądać także w środę, bo start do etapu do Nowego Sącza odbędzie się w Jaworznie. Zobacz, kto jest faworytem rywalizacji.

Jedni mówią, że pod wodą można zobaczyć inny świat. Inni twierdzą, że po pierwszych kilku próbach popada się wręcz w uzależnienie. Mowa o nurkowaniu. Czy jest to sport dla każdego i czy na każdą kieszeń? Sprawdzamy. Wiedza może się przydać jak znalazł, podczas tegorocznego urlopu.

O fenomenie blokowisk, opisanych i sfotografowanych w albumie "Jižní Město" ze zdjęciami Jaromíra Čejki, oraz wspólnych losach Polaków i Czechów rozmawiamy z Jirim Siostrzonkiem, socjologiem z Instytutu Fotografii Kreatywnej Uniwersytetu Śląskiego w czeskiej Opawie.

Dla wszystkich: na wakacjach i w pracy, jak zawsze on line interaktywny magazyn Dziennika Zachodniego Śląsk Plus poleca się na wakacje.

Maria Zawała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.