Lato się kończy więc dziś o szkole. Zapraszamy

Czytaj dalej
Redakcja

Lato się kończy więc dziś o szkole. Zapraszamy

Redakcja

Mordercze upały za nami, ale to nie znaczy, że w domach temperatura spadła. Koniec sierpnia to czas kompletowania szkolnych wyprawek, co niektórych rodziców przyprawia o prawdziwą gorączkę. Dzieci przecież wiedzą lepiej od nas, jak głęboki może być portfel i potrafią z niego wycisnąć więcej niż nam się wydaje.

Przygotowaliśmy dla Was przegląd cen szkolnych wyprawek. Czy jest drogo? To zależy. Jeśli dacie się przekonać, że Wasza pociecha będzie miała lepsze oceny tylko kiedy na oryginalnym piórniku znajdzie się logo Realu Madryt, a sukcesy w sporcie zależą wyłącznie od marki butów sportowych to przepadliście. Oczywiście najtańsze przybory szkolne to również kiepski wybór. Potrzeba więc wiele uwagi i rozsądku by znaleźć złoty środek.

W tym tygodniu przeczytacie również o powstającej w Katowicach dzielnicy akademickiej, a nasz dziennikarz Michał Wroński, miłośnik gór przygotował dla Was cennik wypraw w naprawdę ciekawe miejsca. Okazuje się, że wejście na wysokość 5 czy 6 tys. metrów nie jest dziś już takie drogie. Tego typu wyprawy stają się dostępne jak wakacje w kurorcie. Michał równocześnie ostrzega też przed pochopnym podejmowaniem decyzji o takich wycieczkach. Ostatnie tragedie potwierdzają, że taka turystyka zawsze będzie obarczona dużym ryzykiem.

Co jeszcze? Po aferze w ośrodku boromeuszek w Zabrzu redaktor Grażyna Kuźnik wraca do historii sprzed 11 lat. Jako jedna z pierwszych pisała wtedy o koszmarnych praktykach, których dopuszczano się w ośrodku prowadzonym przez zakonnice w Mysłowicach.

Polecamy również tekst red. Teresy Semik, która przypomina historię Ryszarda Boguckiego. A przed koncertem Linkin Park w Rybniku publikujemy listę wymagań, które przed koncertem postawił zespół. W garderobie alkoholu nie będzie, ale za to mają być świeże kokosy.

Zapraszamy
Redakcja Śląsk Plus

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.