Łatwiej wybudować, trochę trudniej zapełnić

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna [email protected]

Łatwiej wybudować, trochę trudniej zapełnić

Anna [email protected]

Mija trzeci miesiąc, odkąd otwarto Inkubator Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim. Są w nim dwie firmy. Burmistrz prosi radnych, by szukali chętnych.

Zaadaptowanie budynku przy ul. Przemysłowej na Inkubator Przedsiębiorczości sporo kosztowało.Te pieniądze powinny procentować w przyszłości. Cel był jeden - wspieranie przedsiębiorczości i pomoc małym firmom, a także nowe miejsca pracy dla mieszkańców na terenach przemysłowych.

Jest obawa, że nie wszystko idzie tak jak powinno i obiekt będzie stał pusty. Stąd pytania, które padły do burmistrza ze strony radnych. Radny Janusz Tomas pytał o to, jaka powierzchnia Inkubatora jest wykorzystana, a także przede wszystkim o tereny inwestycyjne.

- Czy jest zainteresowanie i jaka była reklama - mówił. - Ogłaszanie się w lokalnej prasie nic nie da, trzeba raczej reklamować się w ogólnopolskich mediach.

Początki są mało efektowne. Tylko dwa podmioty rozpoczęły działalność. Jednym z nich jest człowiek, który dotąd prowadził działalność w domu - zakładał strony internetowe. Ponieważ zleceń przybywało, uznał, że czas na wyprowadzkę z domu, bo tam zawsze są jakieś inne zajęcia i niestety łatwiej odrywać się od pracy. Druga firma to przedsiębiorstwo handlujące winami - np. z Gruzją. - Rada miejska powinna utożsamiać się z tym przedsięwzięciem i radni mogą też propagować Inkubator - mówił Stupałkowski.

Burmistrz zauważył, że inkubator nie jest tylko dla nowych firm, ale i dla tych, które chcą poprawić sobie warunki - są tam nie tylko wszystkie media, ale i „porządne meble” i przestrzeń. Co do reklamy - była choćby w pociągach, samolotach, ale i telewizji ogólnopolskiej. - Mamy potwierdzenie, że ogłoszenia się ukazywały, można zajrzeć do rachunków - mówił Stupałkowski. - Teraz przystąpimy do bloku promocyjnego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim. To będzie potężniejsza kampania: krajowa i zagraniczna. Te tereny będą też reklamowane przy trasie S-5 na węźle w Tryszczynie.

Są dwa wnioski na wykupienie dwóch działek, a dwie inne firmy zastanawiają się. Jest też plan, by w Inkubatorze powstało centrum obsługi biznesu. Wkrótce więcej na ten temat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.