Lech - Jagiellonia: Kolejorz ma dobry plan na sukces

Czytaj dalej
Maciej Lehmann

Po przerwie reprezentacyjnej i radości z awansu biało-czerwonych na mundial, wracają ligowe emocje. Lecha Poznań czeka w piątek trudny mecz w Białymstoku.

- Mamy dobry plan na mecz z Jagiellonią

- deklaruje Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań przed pojedynkiem w Białymstoku. Teraz wszystko w głowach i nogach piłkarzy. Mamy nadzieję, że uda się go zrealizować.

Jagiellonia ma ostatnio patent na Lecha. Cztery kolejne porażki i jeden remis - taki jest bilans Kolejorza w ostatnich wyjazdowych starciach w Białymstoku. Ostatnie zwycięstwo w stolicy Podlasia poznaniacy odnieśli jeszcze w czasach, gdy nasz zespół prowadził Mariusz Rumak. Najwyższy czas przerwać złą passę. -Z Legią też nie potrafiliśmy długo wygrać. Dwa razy byliśmy bardzo blisko, aż w końcu się udało. Mieliśmy dobry plan i z Jagiellonią też wiemy jak grać, by odnieść sukces. W ostatnim meczu w Białymstoku, gdy zremisowaliśmy 2:2 rozegraliśmy perfekcyjną pierwszą połowę. Po przerwie już nie było tej mocy, przeszkodziły nam kontuzje Makuszewskiego i Trałki. Jeśli teraz przez 90 minut zagramy zdyscyplinowanie i agresywnie, to możemy odnieść zwycięstwo - twierdzi trener Bjelica.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie roszady w składzie planuje trener Bjelica oraz co na Kolejorza szykuje Jaga.