Lech Szaraniec. Moje Katowice - to czwarty zbiór historycznych felietonów o mieście. Spotkanie autorskie i urodziny 2.03 w Teatrze Śląskim

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapinski
Dorota Niećko, Justyna Przybytek

Lech Szaraniec. Moje Katowice - to czwarty zbiór historycznych felietonów o mieście. Spotkanie autorskie i urodziny 2.03 w Teatrze Śląskim

Dorota Niećko, Justyna Przybytek

Lech Szaraniec od lat publikuje swoje historyczne felietony na łamach „Dziennika Zachodniego”. Powstały z nich cztery książki. W najbliższy poniedziałek 2.03 w Teatrze Śląskim będzie okazja spotkać się z autorem. I to podwójna, bo prof. Szaraniec świętuje też 80. urodziny. Wszystkiego najlepszego! Oto alfabet historyka.

Kiedy zaczynał spisywać historię Katowic, takich publikacji nie było wcale. Bo historią tego miasta nikt specjalnie się nie interesował. Ta wieloletnia pasja zaowocowała kilkudziesięcioma publikacjami. O Katowicach, historii miasta, wchodzących dziś w jego skład dzielnicach, ale i ludziach, którzy je tworzyli pisze od lat 70. ubiegłego wieku. Kronikarzem miasta jest z zamiłowania, o sobie mówi, że nie czuje się Ślązakiem, za to z całą pewnością jest katowiczaninem. W poniedziałek w Teatrze Śląskim w Katowicach będzie okazja spotkać się z Lechem Szarańcem. Okazja będzie podwójna - nie tylko promocja czwartej części zbioru felietonów „Moje Katowice”, ale i 80. urodziny autora. Oto alfabet Lecha Szarańca.

A- jak archiwum. Lech Szaraniec zawsze podkreśla, że to setki godzin spędzone w archiwach owocowały kolejnymi publikacjami. Pierwsza zwarta ukazała się 1980 roku. To „Osady i osiedla Katowic”. Była to wówczas niewielka książeczka w formacie A5, z biało-czarnymi fotografiami.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Niećko, Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.