Tomasz Wersocki

Lech Wałęsa w Toruniu pouczał młodzież

Lech Wałęsa Fot. Jacek Smarz Lech Wałęsa
Tomasz Wersocki

Lech Wałęsa spotkał się wczoraj ze społecznością Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu. Uczniowie nie zadawali polskiemu nobliście prostych pytań.

Dyskusję z Lechem Wałęsą prowadził Roman Bäcker, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Młodzież, która zgromadziła się w sali, nie była onieśmielona postacią byłego prezydenta. Wprost przeciwnie - uczniowie pytali o rzeczy ważne dla przyszłości Polski.

Wizja młodych

Przed spotkaniem z młodzieżą toruńskiego Liceum Akademickiego prezydent odpowiadał także na pytania toruńskich dziennikarzy.

W trakcie konferencji zaznaczał, że jego obowiązkiem jest przekazanie całego zdobytego do tej pory doświadczenia młodym ludziom.

- Zrobiłem karierę tysiąclecia, w związku z tym muszę mieć pomysły na dziś i na jutro. Interesuję mnie, jak młodzi ludzie będą prowadzić w przyszłości: Polskę, Europę i świat - mówił Lech Wałęsa. - Jednocześnie chciałbym, aby młode pokolenie uwierzyło, że moja generacja zrobiła wszystko, aby przekazać im wolny kraj.

Prezydent stwierdził także, że nie nastąpił jeszcze właściwy moment na jego bezpośredni udział w polityce w Polsce oraz ocenił jako „niepoważne” zaproponowane przez obecnego prezydenta Andrzeja Dudę propozycje zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądzie Najwyższym:

- Szkoda, że takie ustawy ujrzały w ogóle światło dzienne - podkreślał.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.