Legia maszeruje do Ligi Mistrzów

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Tomasz [email protected]

Legia maszeruje do Ligi Mistrzów

Tomasz [email protected]

20 lat nie było polskiej drużyny w Lidze Mistrzów, a teraz będzie. Warszawskiej Legii brakuje 90 minut, aby znaleźć się w klubowej elicie Europy i od września rozpocząć rozgrywki grupowe w Lidze Mistrzów.

Wydaje się bowiem niemożliwe, aby podopieczni Besnika Hasiego, po wygranej przed tygodniem z irlandzkim Dundalk FC 2:0, dali sobie dziś wydrzeć ten awans.

Krótkie przypomnienie; Po raz 13. w historii zdarzyło się, żeby polski zespół rozpoczął pucharowy dwumecz od wyjazdowego zwycięstwa 2:0 i za każdym razem przechodził do następnej rundy. Sama Legia znalazła się w takiej sytuacji po raz drugi - pierwszy raz była w niej w 1/16 finału... Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1972/73, gdy mierzyła się z Vikingurem Reyjkavik. Najpierw „Wojskowi” zwyciężyli na Islandii 2:0, by w rewanżu rozgromić rywala aż 9:0.

Wracając zaś do dzisiejszego spotkania rewanżowego. Legioniści rozegrali pierwszy mecz perfekcyjnie taktycznie. Umiejętnie wyczekiwali rywala, by w odpowiednich fazach meczu zadać dwa nokautujące ciosy. Ale dziś na Łazienkowskiej nasz mistrz musi zachować koncentrację. I wymazać sobotnią przegraną 1:3 w lidze z Arką.

Autor: Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.