Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lekarz. Powiedzieć tak o prof. Sieroniu to za mało

Czytaj dalej
Agata Pustułka

Lekarz. Powiedzieć tak o prof. Sieroniu to za mało

Agata Pustułka

Chciał studiować historię sztuki, ostatecznie skończył politechnikę i akademię medyczną. Prowadzi oddział chorób wewnętrznych w szpitalu w Bytomiu. Znajomi mówią, że musiał wynaleźć sposób na przemieszczanie się w czasie, bo tyle robi. Zawsze lubiłem się uczyć - mówi o sobie profesor.

Angiologia, balneologia, choroby wewnętrzne, hipertensjologia, kardiologia i medycyna fizykalna. Tak można rozpocząć wyliczanie umiejętności i pasji prof. Aleksandra Romualda Sieronia, a nie jest to koniec listy. Absolwenta nie tylko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ale też Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którą rozpoczął w wieku 17 lat i skończył, gdy miał 22. Od razu został asystentem na Wydziale Biofizyki. - Choć tata szykował mi ciepłą posadkę w górnictwie, wybrałem naukę, a wkrótce potem medycynę - opowiada profesor Sieroń. I był to świetny wybór szczególnie dla pacjentów, którzy dzięki wynalazkom i intuicji profesora odzyskują zdrowie. W listopadzie profesor został uhonorowany tytułem doktora honoris causa gliwickiej uczelni. Wcześniej docenili go tym samym wyróżnieniem lekarze z Ukrainy, z Narodowego Uniwersytetu Ukrainy w Użgorodzie.

Cytat z Misia Yogi

Prof. Sieroń łączy w sobie talenty humanisty, technika i wynalazcy. Bez humanistycznego podejścia do świata i pacjenta nie byłoby wynalazków, dzięki którym łatwiej się żyje i mniej cierpi. Zaskakuje i inspiruje. Tak jak podczas inauguracyjnego wykładu w Gliwicach, gdy zacytował słowa... Misia Yogi, jednego z ulubionych bohaterów dzieci, który wyjątkowo mądrze stwierdził: Możesz zobaczyć więcej, jak patrzysz... Wydaje się, że to właśnie motto przyświeca profesorowi, który sercem, szkiełkiem i okiem zobaczy to, czego inni nie potrafią dostrzec. A niekiedy to, co genialne, wydaje się proste.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Pustułka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Beata i Bajm 40-lecie

Wykup dostęp do prenumeraty DZ+ i odbierz bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

200,00 358,00

Tylko teraz! Prenumerata cyfrowa na 180 dni + bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.