Patryk Drabek

Lekarz sosnowieckiego szpitala skazany. Jest wyrok w głośnej sprawie

Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Sosnowcu. Lekarz Michał W. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata Fot. Arkadiusz Gola Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Sosnowcu. Lekarz Michał W. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata
Patryk Drabek

Lekarz z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Michał W. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata za narażenie dziecka Eweliny i Michała Bednarskich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd podkreślał, że dziecko się dusiło, a lekarz nie zrobił nic, by go ratować.

Ewelina Bednarska trafiła do szpitala w listopadzie 2012 roku, gdy była w 9. miesiącu ciąży. Mateusz urodził się martwy. Rodzice dziecka podkreślali, że mają żal do lekarzy o to, że nie wykonali na czas niezbędnych badań i zignorowali niebezpieczne symptomy. Prokuratura oskarżyła lekarza, który przyjmował Ewelinę Bednarską do szpitala oraz położną, która miała sfałszować dokument, dotyczący hospitalizacji. W poniedziałek (9 lipca) wyrok wydał Sąd Rejonowy w Sosnowcu. Michała W. uznano za winnego tego, że 5 listopada 2012 roku, jako lekarz Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, naraził dziecko Eweliny i Michała Bednarskich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Po zapoznaniu się z wynikiem badania KTG, nie przeprowadził badania USG oraz nie poinformował personelu medycznego, w tym ordynatora oddziału ginekologiczno - położniczego, o nieprawidłowym wyniku tego badania.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.