Lekarze walczą o zdrowie Mikołajka z płonącego auta

Czytaj dalej
Aleksander Król

Lekarze walczą o zdrowie Mikołajka z płonącego auta

Aleksander Król

Stan 3-letniego dziecka, które zostało poparzone w pożarze auta w Boguszowicach, jest nadal bardzo ciężki. Chłopiec jest nieprzytomny, ma poparzenia na powierzchni połowy ciała.

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im św. Jana Pawła II w Katowicach walczą o zdrowie 3-letniego Mikołaja, który ucierpiał w pożarze samochodu w rybnickich Boguszowicach. Chłopczyk jest nieprzytomny. Jego stan jest bardzo poważny. Ma poparzenia II i III stopnia na powierzchni połowy ciała. - Lekarze oceniają stan dziecka na bardzo ciężki. Zanim odbędzie się jakakolwiek operacja przeszczepienia skóry, trzeba ustabilizować stan zdrowia dziecka - mówi Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im św. Jana Pawła II w Katowicach.

Przypomnijmy, dramatyczne chwile rozegrały się na boguszowickim osiedlu w zeszłym tygodniu w czwartek. Na przyosiedlowym parking zapaliła się zaparkowana pod blokiem honda civic. Wewnątrz płonącego auta znajdował się 3-letni chłopiec. Na ratunek Mikołajkowi ruszył ojciec, który wyciągnął syna z płomieni.

- Pożar auta wybuchł około godziny 19 w czwartek. Policjanci dotarli na miejsce przed innymi służbami. Przy płonącej hondzie zastali poszkodowanych - ojca z 3-letnim synem. Oboje doznali poparzeń. Mundurowi udzielili im pomocy, organizowali wodę, która służyła do polewania poparzonego ciała chłopca - relacjonuje nam sierżant sztabowy Dariusz Jaroszewski, rzecznik rybnickiej policji.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.