Letnie remonty dróg w województwie śląskim [INTERAKTYWNA MAPA]

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Letnie remonty dróg w województwie śląskim [INTERAKTYWNA MAPA]

Patryk Drabek

Reporterzy Dziennika Zachodniego przygotowali dla Was specjalny raport. Sprawdźcie, gdzie w regionie możecie utknąć w korkach, które są związane z trwającymi latem pracami drogowymi.

Planujecie wakacyjną podróż samochodem? W takim razie sprawdźcie, czy na Waszej trasie nie są prowadzone prace drogowe i gdzie planowane są takie roboty.

W przyszłym tygodniu ruszą prace remontowe na odcinku A4 w Rudzie Śląskiej (uskok Halemba) oraz na węzłach: Batory (Chorzów), Bocheńskiego (Katowice) i Witosa. Prace potrwają do zimy.

W Wiśle już teraz kierowcy muszą pamiętać o remoncie drogi wojewódzkiej nr 942. W niektórych miejscach jezdnia jest zwężona. Wprowadzono ruch wahadłowy, a prace mają potrwać do maja przyszłego roku. Niemal gotowa jest już „ekspresówka” z Bielska-Białej do Żywca. Kierowcy będą mogli z niej skorzystać już pod koniec miesiąca. Podobnie ma być, jeśli chodzi o odcinek Żywiec - Węgierska Górka.

Pamiętajcie także o tym, że w związku z budową obwodnicy Żywca, zamknięto most nad rzeką Sołą (DW 945). Wprowadzono objazdy. Trwa także kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej nr 938 w Pawłowicach. Odcinek jest zamknięty, a objazdy wyznaczono drogami krajowymi 81 i S1. Prace mają potrwać do listopada.

Dodajmy, że roboty związane z remontem mostu trwają także na DK 94 w Pawłowicach. W Chruszczobrodzie (DW 796) kierowcy trafią na kolejne utrudnienia - budowę nowego mostu nad rzeką Mitręgą. Powstał tam most zastępczy i wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. W Lublińcu trwają remonty dwóch ulic - Częstochowskiej (od skrzyżowania z ul. Klonową do Ronda Władysława Opolczyka) i M. C. Skłodowskiej (od Ronda Śląskiego do granicy miasta z gminą Pawonków). W przypadku tej pierwszej inwestycji zakończenie prac ma nastąpić do września, a w przypadku drugiej - do końca września.

W Częstochowie najgorsza dla kierowców jest wielka modernizacja ulic Warszawskiej i Rędzińskiej (DK 91), a zakończenie prac dopiero po wakacjach.

Roboty trwają również na drodze wojewódzkiej nr 912 w powiecie tarnogórskim. To po pierwsze wymiana nawierzchni ścieralnej pomiędzy Miasteczkiem Śląskim-Żyglinem a Świerklańcem. Przewidywany czas zakończenia to połowa sierpnia. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, występują tam czasowe zwężenia jezdni i ruch wahadłowy. Pod koniec prac przewidziano czasowe zamknięcie odcinka z objazdem DK 78 i DW 908 przez Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie. Po drugie - również w Żyglinie (Miasteczko Śląskie) - trwa remont wiaduktu na DW 912.

Przewidywany czas całkowitego zakończenia remontu mostu to połowa przyszłego roku. Jak wynika z danych ZDW, kierowcy muszą na tym odcinku liczyć się z połówkowym zwężeniem jezdni. Wprowadzono tam ruch wahadłowy, który jest sterowany sygnalizacją świetlną. Ponadto obowiązuje zakaz ruchu ciężarówek. Wyznaczono objazd DK 78 do skrzyżowania z DW 908 w Tarnowskich Górach i dalej DW 908 do DW 912.
Tylko w te wakacje ekipy budowlane będą prowadziły prace w Rudzie Śląskiej na pięciu ulicach. Rozkopany jest także Chorzów ze względu na modernizacje ulic Dąbrowskiego i Wolności oraz budowę centrum przesiadkowego.

Remontowane jest też skrzyżowanie ulic 1 Maja, Śląskiej i Przewozowej w dzielnicy Chwałowice w Rybniku.

W Sosnowcu wyłączony z ruchu jest fragment jezdni na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Piłsudskiego dla kierowców jadących od strony katedry w kierunku Katowic.

W Dąbrowie Górniczej planowany jest remont ulicy Piłsudskiego. Jeśli nie będzie kłopotów z wyborem wykonawcy, prace mają ruszyć w sierpniu, a zakończą się w październiku.

Jeśli chodzi o inne regiony, to pamiętajcie o remoncie autostrady A4 w województwie opolskim od węzła Przylesie do węzła Prądy (30 km). Remontowana jest jezdnia w kierunku Katowic, a prace mają potrwać do 24 sierpnia. Przez ponad 3 miesiące ma trwać rozpoczęty w czerwcu remont 27-kilometrowego odcinka A4 od węzła Brzezimierz do granicy z województwem opolskim. Trwa również remont południowej obwodnicy Krakowa.

Współpraca: PAS, AKC, JM, BR, TK, MN, KR

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.