Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Libiąż. Policjant pobity do nieprzytomności na służbie. Bandyta jest z siebie dumny

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Libiąż. Policjant pobity do nieprzytomności na służbie. Bandyta jest z siebie dumny

Sławomir Bromboszcz

Praca w policji bywa niebezpieczna. Przekonali się o tym funkcjonariusze patrolujący ulice Libiąża - Tomasz Świerad i Rafał Drabiec. Podczas jednej z interwencji zostali brutalnie zaatakowani.

Trudno kończąc taką służbę po prostu ściągnąć mundur i wrócić do domu. Cały czas mają w głowie tę niebezpieczną sytuację. Zastanawiają się, czy można było zrobić coś więcej.

- Czasem przychodzi taki moment, że człowiek zastanawia się, czy wróci żywy ze służby - mówi Tomasz Świerad.

Policjantom przez głowę przemykają myśli, czy dobrze postąpili, wybierając ten zawód. Praca jest trudna, niewdzięczna i często zabiera się ją do domu. Stres odbija się na bliskich.

- Czasem żona mówi, żebym oddał odznakę, że chce mieć żywego męża. Ktoś jednak musi dbać o bezpieczeństwo innych - dodaje policjant.

Podczas swojej 4,5-letniej służby miał do czynienia z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami, nigdy jednak z tak niebezpieczną. Libiąż to przecież spokojne miasto...

Brutalny atak

To miał być patrol jakich setki. Tomasz Świerad i Rafał Drabiec rozpoczęli służbę w sobotę 10 marca o godz. 22. Tej nocy mieli zatroszczyć się przede wszystkim o bezpieczeństwo kobiet, które obchodziły swoje święto podczas licznych imprez w okolicznych lokalach.

- Wiele kobiet tej nocy wracało samotnie, pieszo do domu. Pilnowaliśmy, by nic im się nie stało - mówi Tomasz Świerad.

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • jak doszło do ataku
 • co się stało, gdy policjant wyciągnął broń
 • do jakich innych ataków na policjantów doszło w regionie
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.