Licytacja terenu pod Nordic Astrum w Bydgoszczy. Jest protest

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

Licytacja terenu pod Nordic Astrum w Bydgoszczy. Jest protest

Wojciech Mąka

Sprzedaż terenu przy Babiej Wsi, gdzie miał powstać wieżowiec, nie jest pewna. Jest protest, sprawa trafi do bydgoskiego sądu.

Jak już pisaliśmy, w ubiegłym tygodniu licząca nieco ponad 3 tysiące metrów kwadratowych działka przy ul. Babia Wieś trafiła pod komorniczy młotek. To miejsce, w którym w tej chwili jest tylko wielka dziura wypełniona wodą. Brzegi umocnione stalowymi szalunkami, ale prac nie ma.

Miał tu powstać apartamentowiec Nordic Astrum, stawiany przez spółkę Nordic Development, liczący 50 metrów wysokości i kryjący w sobie ponad 200 mieszkań o różnym standardzie. Z budowy nic nie wyszło, bo po wykonaniu wykopu ziemia na całej skarpie zaczęła się osuwać.

Wygrał Radzymin

Nieruchomość wyceniono na niecałe 6 mln złotych, wystawiono ją za 4,3 mln zł. Licytację przeprowadził w swoim biurze komornik Jakub Głuchowski.

Za niewiele ponad cenę wywoławczą wynoszącą niecałe 4,3 mln zł wylicytowała ją spółka o nazwie „Projekt B29” pochodząca z Radzymina. Zapłaci 4,4 mln złotych. Drugim chętnym był Apro Investment z Torunia.

Mylił ceny?

- Spółka z Radzymina to konsorcjum dwóch firm, które mają pieniądze - mówi „Expressowi” Mirosław Wierzbowski, od ubiegłego roku prezes zarządu Nordic Development. - Prowadziliśmy z nimi rozmowy na temat zakupu terenu przy ul. Babia Wieś od dłuższego czasu. Ale oprotestowałem tę licytację.

Prezes Wierzbowski mówi wprost, że jego zdaniem komornik mylił ceny brutto i netto. Dlatego protest.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.