Alicja Kucharska

Liczą na kolejne rekordy

- Liczymy, że mieszkańcy przyniosą fanty na licytację - mówią członkowie świebodzińskiego sztabu WOŚP Fot. Alicja Kucharska - Liczymy, że mieszkańcy przyniosą fanty na licytację - mówią członkowie świebodzińskiego sztabu WOŚP
Alicja Kucharska

Przygotowania do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wkraczają na ostatnią prostą. Także w tym roku orkiestra zagra dla seniorów i dzieci. Już 15 stycznia!

Orkiestra zagra po raz kolejny. Tym razem we wszystkich gminach powiatu.

ŚWIEBODZIN

Świebodziński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym roku w budynku domu kultury. Na ulicach pojawi się łącznie 80. wolontariuszy.

- Praca wolontariuszy w dniu finału jest dosyć męcząca, dlatego też zdecydowaliśmy się wprowadzić dwie zmiany. Pierwsza grupa będzie prowadzić zbiórkę od rana do godziny 15.00, a kolejna do wieczora - wyjaśnia Dominik Kramarz, szef świebodzińskiego sztabu.

Finał z atrakcjami wystartuje o godzinie 16.00. Podczas niego zaprezentują się sekcje ŚDK, natomiast pracownicy biblioteki zorganizują kiermasz książek. Oprócz tego w holu domu kultury odbywać się będzie „pchli targ”. W tym przypadku organizatorzy szczególnie liczą na zaangażowanie mieszkańców.

- Jeśli chodzi o licytacje, oprócz gadżetów WOŚP chcemy pozyskać wiele przedmiotów. Mogą to być przeróżne rzeczy: płyty, gry, zabawki, obrazy. Oczekujemy też, że lokalne firmy, osoby prywatne włączą się do akcji - dodaje D. Kramarz.

Niewątpliwą atrakcją licytacji będzie niespodzianka grupy „Klasyki” Świebodzin, której członkowie chcą stworzyć hulajnogę z zabytkowego motoroweru.

- W ubiegłym roku uzbieraliśmy około 38,5 tys. zł. W tym roku idziemy po kolejny rekord - podsumowuje szef sztabu.

ŁAGÓW

Organizatorzy WOŚP w Łagowie tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. I w tym roku pod basztą wystąpi wielu artystów z odległych regionów Polski, m. in. zespół Leniwiec z Jeleniej Góry, Rockasta ze Szczecina czy grupa Riders z Warszawy. Do WOŚP-u przyłączyło się 40. wolontariuszy. Jak mówi szef sztabu Krzysztof Dolatowski, wśród licytowanych gadżetów znajdą się: płyty DVD z Przystanku Woodstock, wośpowe koszulki, kalendarze.

- Czekamy też na gadżety z urzędu i klubów sportowych. W ubiegłym roku uzbieraliśmy ponad 10 tysięcy, a w tym? Jak zawsze chcemy pobić ten rekord - podsumowuje.

Łagowski finał rozpocznie się o 13.00 wielkoorkiestrowym marszem nordic walking. Następnie pod basztą zaprezentują się m. in. Świebodzińska Orkiestra Dęta, zespół taneczny „Och” czy też soliści z Zespołu Edukacyjnego z Łagowa.

SZCZANIEC

- Szczaniecki finał odbędzie się w sali kinowej - informuje Dorota Jaroszewska ze Szczanieckiego Ośrodka Kultury i dodaje: mamy 20 wolontariuszy, . Jeszcze w tym tygodniu spotkają się z funkcjonariuszami policji, którzy przekażą im wiele cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa.

- Wiele przedmiotów przynoszą mieszkańcy. Są to głównie wyroby rękodzielnicze, rzeźby, obrazy, ale w finał włączają się także przedsiębiorcy - zaznacza pani Dorota. W SzOK-u zaprezentują się uczniowie szkoły w Szczańcu i grupy działające przy domu kultury.

SKĄPE

Po raz pierwszy gmina Skąpe utworzyła samodzielny sztab. Impreza główna odbędzie się w klubie Eskulap w Ciborzu.- Tegoroczny sztab WOŚP to wspólna inicjatywa urzędu gminy, szpitala w Ciborzu oraz Publicznego Gimnazjum w Radoszynie. W roku ubiegłym uzbieraliśmy około 10 tysięcy złotych i mam nadzieję, że w tym wynik będzie jeszcze lepszy - mówi Alicja Hoppen-Anyszko, koordynator sztabu w gminie Skąpe.

Część gadżetów przygotowują pacjenci szpitala. Są to głównie prace artystyczne, część przedmiotów przekazują anonimowo sponsorzy, którzy współpracują z WOŚP-em od lat. Włączają się również mieszkańcy.

LUBRZA

Lubrzański finał wystartuje pod hasłem „Szczęśliwa Trzynastka”.

- Dlatego, że gmina bierze udział w WOŚP-ie już po raz trzynasty. Mamy nadzieję, że i tym razem pobijemy rekord - mówi Beata Banaś, koordynatorka sztabu. A poprzeczka zawieszona jest wysoko, gdyż w roku ubiegłym w gminie zebrano blisko 28,5 tysiąca złotych! Mocną stroną lubrzańskiego WOŚP-u są licytacje. I tym razem nie zabraknie atrakcyjnych datków.

- Koza, króliki, węgiel brunatny, wyroby mieszkańców, takie jak miód czy przetwory. Mamy też wiele gadżetów sportowych, w tym piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka - wylicza B. Banaś. W lubrzańskiej szkole zaprezentują się także lokalni artyści. I w tym roku zaplanowano pokaz driftów fiatem i na motorze. Odbędzie się również pokaz ognia. Całość zakończy światełko do nieba.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.