Alicja Kucharska

Liczą na kolejne rekordy

- Liczymy, że mieszkańcy przyniosą fanty na licytację - mówią członkowie świebodzińskiego sztabu WOŚP Fot. Alicja Kucharska - Liczymy, że mieszkańcy przyniosą fanty na licytację - mówią członkowie świebodzińskiego sztabu WOŚP
Alicja Kucharska

Przygotowania do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wkraczają na ostatnią prostą. Także w tym roku orkiestra zagra dla seniorów i dzieci. Już 15 stycznia!

Orkiestra zagra po raz kolejny. Tym razem we wszystkich gminach powiatu.

ŚWIEBODZIN

Świebodziński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym roku w budynku domu kultury. Na ulicach pojawi się łącznie 80. wolontariuszy.

- Praca wolontariuszy w dniu finału jest dosyć męcząca, dlatego też zdecydowaliśmy się wprowadzić dwie zmiany. Pierwsza grupa będzie prowadzić zbiórkę od rana do godziny 15.00, a kolejna do wieczora - wyjaśnia Dominik Kramarz, szef świebodzińskiego sztabu.

Finał z atrakcjami wystartuje o godzinie 16.00. Podczas niego zaprezentują się sekcje ŚDK, natomiast pracownicy biblioteki zorganizują kiermasz książek. Oprócz tego w holu domu kultury odbywać się będzie „pchli targ”. W tym przypadku organizatorzy szczególnie liczą na zaangażowanie mieszkańców.

- Jeśli chodzi o licytacje, oprócz gadżetów WOŚP chcemy pozyskać wiele przedmiotów. Mogą to być przeróżne rzeczy: płyty, gry, zabawki, obrazy. Oczekujemy też, że lokalne firmy, osoby prywatne włączą się do akcji - dodaje D. Kramarz.

Niewątpliwą atrakcją licytacji będzie niespodzianka grupy „Klasyki” Świebodzin, której członkowie chcą stworzyć hulajnogę z zabytkowego motoroweru.

- W ubiegłym roku uzbieraliśmy około 38,5 tys. zł. W tym roku idziemy po kolejny rekord - podsumowuje szef sztabu.

ŁAGÓW

Organizatorzy WOŚP w Łagowie tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. I w tym roku pod basztą wystąpi wielu artystów z odległych regionów Polski, m. in. zespół Leniwiec z Jeleniej Góry, Rockasta ze Szczecina czy grupa Riders z Warszawy. Do WOŚP-u przyłączyło się 40. wolontariuszy. Jak mówi szef sztabu Krzysztof Dolatowski, wśród licytowanych gadżetów znajdą się: płyty DVD z Przystanku Woodstock, wośpowe koszulki, kalendarze.

- Czekamy też na gadżety z urzędu i klubów sportowych. W ubiegłym roku uzbieraliśmy ponad 10 tysięcy, a w tym? Jak zawsze chcemy pobić ten rekord - podsumowuje.

Łagowski finał rozpocznie się o 13.00 wielkoorkiestrowym marszem nordic walking. Następnie pod basztą zaprezentują się m. in. Świebodzińska Orkiestra Dęta, zespół taneczny „Och” czy też soliści z Zespołu Edukacyjnego z Łagowa.

SZCZANIEC

- Szczaniecki finał odbędzie się w sali kinowej - informuje Dorota Jaroszewska ze Szczanieckiego Ośrodka Kultury i dodaje: mamy 20 wolontariuszy, . Jeszcze w tym tygodniu spotkają się z funkcjonariuszami policji, którzy przekażą im wiele cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa.

- Wiele przedmiotów przynoszą mieszkańcy. Są to głównie wyroby rękodzielnicze, rzeźby, obrazy, ale w finał włączają się także przedsiębiorcy - zaznacza pani Dorota. W SzOK-u zaprezentują się uczniowie szkoły w Szczańcu i grupy działające przy domu kultury.

SKĄPE

Po raz pierwszy gmina Skąpe utworzyła samodzielny sztab. Impreza główna odbędzie się w klubie Eskulap w Ciborzu.- Tegoroczny sztab WOŚP to wspólna inicjatywa urzędu gminy, szpitala w Ciborzu oraz Publicznego Gimnazjum w Radoszynie. W roku ubiegłym uzbieraliśmy około 10 tysięcy złotych i mam nadzieję, że w tym wynik będzie jeszcze lepszy - mówi Alicja Hoppen-Anyszko, koordynator sztabu w gminie Skąpe.

Część gadżetów przygotowują pacjenci szpitala. Są to głównie prace artystyczne, część przedmiotów przekazują anonimowo sponsorzy, którzy współpracują z WOŚP-em od lat. Włączają się również mieszkańcy.

LUBRZA

Lubrzański finał wystartuje pod hasłem „Szczęśliwa Trzynastka”.

- Dlatego, że gmina bierze udział w WOŚP-ie już po raz trzynasty. Mamy nadzieję, że i tym razem pobijemy rekord - mówi Beata Banaś, koordynatorka sztabu. A poprzeczka zawieszona jest wysoko, gdyż w roku ubiegłym w gminie zebrano blisko 28,5 tysiąca złotych! Mocną stroną lubrzańskiego WOŚP-u są licytacje. I tym razem nie zabraknie atrakcyjnych datków.

- Koza, króliki, węgiel brunatny, wyroby mieszkańców, takie jak miód czy przetwory. Mamy też wiele gadżetów sportowych, w tym piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka - wylicza B. Banaś. W lubrzańskiej szkole zaprezentują się także lokalni artyści. I w tym roku zaplanowano pokaz driftów fiatem i na motorze. Odbędzie się również pokaz ognia. Całość zakończy światełko do nieba.

Alicja Kucharska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.