Agnieszka [email protected]

Liczą, że ich głos przyspieszy budowę drogi

nz. przebudowa, drogi , skrzyzowanie, remont, trasa w-z, korki, zakorkowane miastofot pawel lacheta/ express ilustrowany Fot. awel Lacheta nz. przebudowa, drogi , skrzyzowanie, remont, trasa w-z, korki, zakorkowane miasto

fot pawel lacheta/
express ilustrowany
Agnieszka [email protected]

Radni mogileńscy chcą dołączyć się do apelu w sprawie przyspieszenia przebudowy drogi wojewódzkiej Brzoza-Wylatowo.

Pod koniec kwietnia w Barcinie odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin położonych przy drodze wojewódzkiej numer 254. Samorządowcy z trzech powiatów - bydgoskiego, żniń- skiego i mogileńskiego podpisali się pod apelem do marszałka województwa.

Powiat mogileński reprezentowali starosta oraz wójt Dąbrowy i burmistrz Leszek Duszyński.

Teraz głos włodarzy chcą wesprzeć radni. Troje radnych rady miejskiej w Mogilnie opracowało apel, który chcą także wysłać do marszałka. Apel podpisali Grzegorz Stochliński, Łukasz Drzazgowski oraz Konrad Andrzejewski. Na środowej sesji Grzegorz Stochliński zaproponuje poszerzenie porządku obrad o przyjęcie oświadczenia w sprawie drogi. Wczoraj przedstawił pozostałym radnym treść pisma. Jak mówił Grzegorz Stochliński - cieszy, że Mogilno reprezentował i burmistrz i starosta, jednak na budowie zależy nie tylko samorządowcom i urzędnikom. Domagają się jej przede wszystkim mieszkańcy. Jak podkreśla radny, to właśnie mieszkańcy sugerowali, że radni również powinni zabrać głos w sprawie budowy drogi.

- Dlatego pozwoliłem sobie przygotować oświadczenie - mówi Grzegorz Stochliński.

W oświadczeniu czytamy m.in. że radni popierają w całości stanowisko burmistrza Duszyńskiego i starosty wyrażone w apelu do marszałka. I dalej: „Jako radni, przedstawiciele lokalnej społeczności, mamy nadzieję, że skierowany do pana marszałka apel i oświadczenie rady miejskiej, spotka się, ze zrozumieniem, na jakie zasługują mieszkańcy ziemi mogileńskiej”.

- Chciałbym, żeby to było oświadczenie całej rady miejskiej - mówi Grzegorz Sto- chliński. Treść oświadczenia radny przekazał całej radzie miejskiej. Radni mieli okazję podpisać się pod dokumentem wczoraj podczas posiedzeń komisji. Oświadczenie zostanie przyjęte podczas środowej sesji rady miejskiej.

Przypomnijmy, że remont drogi obiecywany jest od kilku lat. Inwestycja utknęła na etapie planowania, kiedy upadłość ogłosiła firma projektująca trasę. Kilka miesięcy temu rozpoczęło się po raz drugi opracowywanie koncepcji przebiegu drogi. Faktyczna budowa zacznie najwcześniej za kilka lat. Nie wiadomo jednak, czy zacznie się od Wylatowa, czy od Brzozy oraz kiedy się zakończy.

Agnieszka [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.