Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lider opozycji w Częstochowie dostał propozycję od prezydenta, ale ją odrzucił

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Lider opozycji w Częstochowie dostał propozycję od prezydenta, ale ją odrzucił

Bartłomiej Romanek

Marcin Maranda, lider stowarzyszenia Mieszkańców Częstochowy nie zamierza przyjmować stanowiska wiceprezydenta miasta. Dzielenie stanowiskami nie jest naważniejsze

Nieuczciwa, nieszczera, nieodpowiedzialna - tak o propozycji prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka mówią radni klubu Mieszkańcy Częstochowy. Prezydent podczas czwartkowej sesji Rady Miasta zaproponował "Mieszkańcom" wejście do koalicji, a liderowi stowarzyszenia Marcinowi Marandzie fotel wiceprezydenta.

- Ponieważ w ostatnim czasie doszło do zbliżenia pomiędzy Mieszkańcami Częstochowy i Platformą Obywatelską, naszym koalicjantem, chciałbym zaprosić Marcina Marandę do współpracy w ramach szerszej koalicji - tłumaczył prezydent Matyjaszczyk, który później zdradził, że już przed sesją zaproponował Marcinowi Marandzie stanowisko wiceprezydenta miasta.

Zachowanie prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka związane jest ze wspólnym apelem wystosowanym przez kluby Platformy Obywatelskiej i Mieszkańców Częstochowy w sprawie wprowadzenia darmowych przejazdów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, także tych niezameldowanych w Częstochowie. Podczas wtorkowej konferencji prasowej Marcin Maranda odrzucił propozycję prezydenta i złożył kontrpropozycję - debaty programowej na temat przyszłości Częstochowy.

W dalszej części:

 • Kiedy Maranda spodziewa się odpowiedzi
 • Co o propozycji sądzą radni klubu "Mieszkańcy"
 • Co o pomyśle sądzą ludzie z kręgu prezydenta
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.