Linkin Park: Palma im nie odbiła, ale będą za to kokosy

Czytaj dalej
Ola Szatan

Linkin Park: Palma im nie odbiła, ale będą za to kokosy

Ola Szatan

W najbliższy wtorek, 25 sierpnia na rybnickim stadionie miejskim, wystąpi grupa Linkin Park. Piąty gwiazdorski koncert odbędzie się z rekordową frekwencją i potężną mocą dźwięku. Zobacz, czego zażyczyli sobie muzycy przed występem

W sumie 5 ton sprzętu nagłośnieniowego oraz specyficzna ściana ledowa składająca się z kilku elementów. Wszystko po to, by koncert Linkin Park w Rybniku na długo zapadł w pamięci jego uczestników.

Ponad 20 tysięcy fanów
Już wiadomo, że bawić się będzie ponad 20 tysięcy fanów. To więcej niż na koncercie dotychczasowych rekordzistów, czyli zespołu 30 Seconds To Mars, który rok temu zgromadził 17-tysięczną publiczność. A bilety na Linkin Park wciąż są w sprzedaży i będą dostępne do dnia koncertu.

– W ostatnich dniach przed koncertem sprzedaż się dynamizuje. Dla przykładu w dniu występu zespołu Guns N’ Roses sprzedało się 900 biletów - powiedział Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku organizuje koncert Linkin Park. Co ciekawe w Polsce największym powodzeniem cieszyły się bilety sprzedawane w samym Rybniku i w promieniu 150 kilometrów od Rybnika. Ale na koncercie Linkin Park bawić się będą ludzie z całej Polski. I nie tylko.

Wejściówki sprzedano ponadto w dziewięciu krajach za pośrednictwem dystrybucji internetowej. Najwięcej w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. W każdym sprzedało się kilkaset wejściówek.
Koncert Linkin Park w Rybniku będzie miał produkcję i oprawę godną największych wydarzeń muzycznych na świecie. Na rybnickim stadionie stanie scena o szerokości 43 metrów i wysokości 21 metrów. W oknie sceny umiejscowiona zostanie wielka ściana ledowa składająca się z 9 elementów.

Oprócz niej z prawej i lewej strony sceny zamontowane zostaną ekrany boczne, a z kolei pośrodku sceny pojawią się dwie kurtyny diodowe. Do nagłośnienia imprezy wykorzystanych zostanie 5 ton sprzętu. Między innymi w każdym zestawie pojawi się po 27 kolumn.

- To znacznie więcej aniżeli przy okazji poprzednich koncertów w Rybniku. Do tej pory rekord należał do Guns N’Roses 14 kolumn w gronie – wyjaśniał Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Zero alkoholu... w garderobie
Zwykle jednym z najbardziej emocjonujących elementów produkcji koncertu jest rider techniczny. Ten wystosowany przez management Linkin Park liczył kilkadziesiąt stron. Ale myli się ten, kto sądził, że ich rider jest pełen wymyślnych kaprysów. Choć jeden element dosyć zaskakuje... Do tej pory normą było, że artyści życzyli sobie w swojej garderobie wszelakiej maści trunków. Zarówno tych najbardziej ekskluzywnych jak i wyrobów lokalnych producentów. Niektórzy lubią smakować m.in. polskie piwa. W przypadku Linkin Park nie będzie to raczej możliwe, bo zespół stwierdził, że w garderobie nie może być ani kropli alkoholu.

Wśród wymagań muzyków jest też m.in. sześć świeżych kokosów, które będzie można rozbić, by wypić mleko kokosowe. Management bardzo precyzyjnie określił też ilość produktów z jakich będą przygotowywane posiłki przez kucharza. A tego ekipa przywiezie ze sobą do Rybnika.

W Polsce muzycy będą się poruszać najwyższej klasy mercedesami. Do ich dyspozycji będą trzy takie samochody. Nasi muzyczni goście stwierdzili, że samochody nie mogą mieć wewnątrz żadnego zapachu. Co ciekawe, w tym samym riderze zażyczyli sobie, aby w garderobie były świeżo ścięte kwiaty.

Na terenie stadionu obowiązywać będzie bezwzględny zakaz palenia. To kolejne życzenie samego zespołu. Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnie wydzielonych strefach poza stadionem (dojście do stref zostanie oznaczone na obiekcie w odpowiedni sposób). Natomiast bardziej liberalni są w kwestii dokumentowania fotograficznego koncertu. Dopuszczalne będzie korzystanie z aparatów kompaktowych (nie można zabierać ze sobą aparatów z odkręcanymi obiektywami).

Będą spać czy nie?
Nic nie wskazuje na to, aby Linkin Park miał u nas nocować przed czy po koncercie. Zespół przylatuje do Polski w dniu imprezy. – Będzie przebywać w naszym kraju w sumie przez kilkanaście godzin. Na tyle długo, by dać mam nadzieję fantastyczny koncert, spotkać się z fanami i wykonać wszystkie te rzeczy, które są z góry zaplanowane – zdradził Janusz Stefański.

Otwarcie bram stadionu nastąpi o godz. 17:15. Około 18:30 rozpocznie się występ My Riot, zaś The Last Internationale zagra o godz. 19:30. Około godz. 21.00 na scenie pojawi się zespół Linkin Park.

Bilety można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju. W puli pozostały jeszcze bilety do strefy GoldenCircle, które kosztują 283 zł. na trubuny (223 zł) oraz na płytę (193 zł).

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.