Linkin Park w Rybniku: Do koncertu pozostał miesiąc i jeden dzień. Będzie rekordowa frekwencja

Czytaj dalej
Ola Szatan

Linkin Park w Rybniku: Do koncertu pozostał miesiąc i jeden dzień. Będzie rekordowa frekwencja

Ola Szatan

Piąty gwiazdorski koncert na stadionie miejskim w Rybniku odbędzie się już 25 sierpnia. Tym razem fani dobrej muzyki szykują się na amerykański zespół Linkin Park.

Miesiąc i jeden dzień. Tyle dokładnie pozostało do występu amerykańskiego zespołu Linkin Park na stadionie miejskim w Rybniku. Koncert, który odbędzie się we wtorek, 25 sierpnia, będzie piątym z kolei występem wielkiej gwiazdy na stadionie przy ulicy Gliwickiej. I wszystko na to wskazuje, że obejrzy go najwięcej osób.

Będzie rekord
Popularność artystów można mierzyć na różne sposoby. Z pewnością świadczy o niej liczba sprzedanych płyt, miejsca na największych listach przebojów, skala zainteresowania danym wykonawcą w mediach społecznościowych, czy liczba odsłon w serwisie YouTube.

Nie brakuje jednak opinii, że o prawdziwej wartości wykonawcy świadczą fani, którzy są gotowi pojechać na jego każdy koncert – nawet jeśli od poprzedniej wizyty minęło niewiele czasu.
Już wiadomo, że 25 sierpnia na koncercie Linkin Park pobity zostanie rekord frekwencji, jaki w czerwcu ubiegłego roku ustanowił zespół 30 Seconds To Mars. Grupa dowodzona przez Jareda Leto wystąpiła dla 17 tysięcy osób.
A do koncertu tegorocznej gwiazdy pozostało jeszcze kilka tygodni, w trakcie których może nastąpić wzrost sprzedaży wejściówek.
Ci, którzy chcieli być najbliżej sceny i zakupili bilety Golden Circle Early Entrance (z wcześniejszym wejściem) mogą czuć się szczęściarzami. Tych wejściówek już od dawna nie ma w sprzedaży. Wyprzedano też najdroższe bilety, czyli pakiety VIP.
Co ciekawe, ogromną popularnością cieszą się wejściówki na trybuny stadionu miejskiego. Najbardziej spośród wszystkich gwiazdorskich koncertów, jakie do tej pory miały miejsce w Rybniku (przypomnijmy, że do tej pory wystąpili tutaj: Bryan Adams, Guns N’ Roses, Rod Stewart, 30 Seconds To Mars).

Niewiele zespołów może pochwalić się tym, że ma fanów-wyznawców, którzy przyjadą na każdy koncert. Do takiego grona powoli dołącza grupa Linkin Park.
- Zjawisko fanów, dla których muzyka jest niemalże religią, czy stylem życia z całą pewnością istnieje. Przekonaliśmy się o tym przy okazji niedawnego koncertu 30 Seconds to Mars, który odbył się w hali ERGO ARENA. 4 maja oglądał go prawie komplet widzów, mimo że zespół koncertował niecały rok wcześniej na Stadionie Miejskim w Rybniku – zauważa Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem występu zespołu na Stadionie Miejskim w Rybniku.

Fani z całej Polski
Podobną drogą ma szansę pójść zespół Linkin Park. Przed nim jednak jeszcze większe wyzwanie.
W czerwcu ubiegłego roku jej występ we Wrocławiu obejrzało blisko 30 tysięcy osób. Teraz ci sami fani wybierają się do Rybnika. Niektórzy przejadą kilkaset kilometrów po to, by po raz kolejny zobaczyć amerykański zespół.
– Otrzymaliśmy zamówienia nawet z Białegostoku, Szczecina, Koszalina oraz Trójmiasta, które są przecież oddalone od Rybnika o kilkaset kilometrów – podkreśla Janusz Stefański z Prestige MJM.
–Wiele wskazuje zatem na to, że Linkin Park dołączy do grona zespołów, które przez polskich fanów są traktowane w sposób szczególny. Wątpliwości, że tak się stanie nie mają eksperci.
– Linkin Park to wielka marka i obecnie jeden z najmocniejszych zespołów na świecie. W pewnym sensie jestem zdziwiony, że tak pokochali Polskę i ciągle do niej wracają. W Linkin Park są rockowi kolesie, którzy popchnęli ten rodzaj muzyki do przodu. Oni do mnie bardziej przemawiają. Na pewno zapisali się w historii i zostaną zapamiętani – podkreśla dziennikarz muzyczny i prezenter Roman Rogowiecki.

Trasa promująca nową płytę
Muzycy Linkin Park przyjadą do Rybnika w ramach „The Hunting Party Tour”, promującej ostatnią płytę. Grupa przebywa obecnie w Chinach i jest w świetnej formie.
Nie ma już śladu po kontuzji jakiej na początku tego roku nabawił się Chester Bennington. Wokalistka pokazał wtedy wielkie poświęcenie. Mimo, że jego kostka była unieruchomiona, muzyk pojawił się na scenie w Indianapolis wraz ze stabilizatorem. Poruszał się po niej za pomocą kul i hulajnogi, za co zyskał ogromne uznanie ze strony fanów. Niestety, później zespół musiał odwołać kolejne koncerty.
– To jednak i tak pokazuje, że Linkin Park nie należy do tego rodzaju artystów, którzy w momencie, gdy pojawiają się problemy od razu przerywają koncerty. Uraz Chestera był bardzo poważny, ale wokalista Linkin Park nie zamierzał łatwo się poddawać. W tym przypadku zdecydowanie zwyciężył szacunek dla fanów – podkreśla Janusz Stefański.
Przed Linkin Park zaprezentują się dwa supporty: The Last Internationale oraz My Riot. Grupa, na czele której stoi Piotr „Glaca” Mohamed świetnie zaprezentowała się podczas Jarocin Festiwal, który odbył się w ubiegły weekend.
Bilety można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
W puli pozostały jeszcze bilety do strefy GoldenCircle, które kosztują 283 zł, na trybuny (223 zł) oraz na płytę(193 zł).

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.