Linkin Park w Rybniku: do wielkiego koncertu pozostał dokładnie tydzień

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Ola Szatan

Linkin Park w Rybniku: do wielkiego koncertu pozostał dokładnie tydzień

Ola Szatan

Dokładnie za 7 dni na stadionie miejskim przy ulicy Gliwickiej wystąpi zespół Linkin Park. Chociaż ostatni koncert amerykańskiej grupy w naszym kraju odbył się w ubiegłym roku (muzycy koncertowali wówczas we Wrocławiu) to wszystko wskazuje na to, że rybnicki koncert też będzie sukcesem.

Jedno jest pewne. Występ Linkin Park zaliczy rekord frekwencyjny. Grupy słuchać będzie największa publiczność spośród wszystkich gwiazd, jakie do tej pory miały okazję zaprezentować się w Rybniku (a zagrali tu Bryan Adams, grupa Guns N’ Roses, Rod Stewart i w ubiegłym roku zespół 30 Seconds To Mars).

Dzięki występowi Linkin Park Rybnik nadal będzie słynąć z najlepszej rockowej muzyki. Warto podkreślić, że to także powrót grupy na Górny Śląsk. W czerwcu 2007 roku odbył się koncert na Stadionie Śląskim. Wystąpili wtedy obok Pearl Jam. To były dwa równorzędne, świetne widowiska muzyczne.

Do tej pory grupa Linkin Park nagrała sześć albumów studyjnych.

Do Polski z kolejnym koncertem przyjedzie promować ten najnowszy „The Hunting Party”. W opinii ekspertów i muzyków to „najcięższa” płyta w historii zespołu.

- Najpierw nagrałem dema. To był alternatywny pop, który brzmieniem pasował do tego, co grają obecnie rozgłośnie radiowe. Później trafiłem na fragment bloga “Rock Music Sucks Right Now and it’s Really Depressing”. To skłoniło mnie do pewnych przemyśleń. Napisałem coś, co miało być odpowiedzią i wtedy zdałem sobie sprawę, że pracowałem nad czymś innym niż to, co chciałem uzyskać – tłumaczy Mike Shinoda, wokalista i multiinstrumentalista Linkin Park.

Za Linkin Park przemawia także całe mnóstwo nagród, które zespół zdobył w trakcie swojej kariery muzycznej. Grupa jest między innymi laureatem Grammy Awards, zdobywcą MTV Europe Music Awards.

W swoim dorobku ma także nagrody American Awards, World Music Awards, Kerrang! Awards czy Billboard Music Awards. Poza tym, zespół regularnie wyprzedaje swoje występy na żywo do ostatniego miejsca, czego najlepszym dowodem jest listopadowa europejska część trasy koncertowej. Zespół zagrał wtedy 15 razy i każdy show obejrzało komplet widzów. Tak było między innymi w: Zurychu, Amsterdamie, Monachium, Wiedniu, Paryżu, Berlinie, czy Londynie, a więc w najbardziej znaczących koncertowych ośrodkach Europy.

LINKIN PARK W RYBNIKU

Bilety na rybnicki show Linkin Park można kupić za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. W puli pozostały bilety w następujących kategoriach cenowych: 193 zł (płyta), 223 zł (trybuny), 283 zł (strefa Golden Circle). „Dziennik Zachodni” jest patronem medialnym tej imprezy.


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Pożar gigantycznej hali w Zawierciu NOWE ZDJĘCIA I WIDEO
*Deep Sound Music Festival 2015 w Ogrodzieńcu MEGAGALERIA ZDJĘCIOWA
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Co z tym prądem? IKEA, Galeria Katowicka, 3 Stawy oszczędzają na świetle, przemysł wyłącza oddziały
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.