List nastolatki spod Częstochowy do premiera Morawieckiego. Błąd urzędnika skarbowego zniszczył firmę ojca Roberta Janeczka, niszczy rodzinę

Czytaj dalej
B. Romanek, T. Semik

List nastolatki spod Częstochowy do premiera Morawieckiego. Błąd urzędnika skarbowego zniszczył firmę ojca Roberta Janeczka, niszczy rodzinę

B. Romanek, T. Semik

15-letnia Aleksandra Janeczek spod Częstochowy napisała list do premiera Mateusza Morawieckiego, bo jej rodzina cierpi. Firma taty zbankrutowała z powodu błędu urzędnika skarbowego.

Radostków Kolonia: Ola kończy w tym roku gimnazjum i odkąd pamięta, do jej domu przychodzili „dziwni ludzie”. „Dziś wie, że to byli poborcy skarbowi, komornicy, którzy „się szarogęsili, a rodzice byli bezradni”. W liście do premiera prosi: „Jest Pan moją ostatnią nadzieją na to, aby Pańscy urzędnicy pochylili się w końcu nad sprawą i poszukali ugodowego zakończenia tej wieloletniej gehenny”.

Ola pyta premiera Morawieckiego, kiedy będzie ten etap i ten czas, bo ta sprawa niszczy jej rodzinę. Dodaje:

„W moim życiu nadszedł taki moment, w którym zobaczyłam, jak mój tata płakał, bo nie miał pojęcia, co może zrobić, aby nam zapewnić jakąkolwiek przyszłość. Mama przypłaciła to zawałem serca. Przez całą tę sprawę żyję w ciągłym stresie i napięciu”.

Do sprawy cywilnej o odszkodowanie przystąpiła ostatnio katowicka prokuratura. Domaga się od sądu ustalenia, czy działania organów skarbowych przyczyniły się do utraty płynności finansowej przez firmę Roberta Janeczka i w jakiej wysokości doznał on szkody.

O sprawie ojca Oli, Roberta Janeczka pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Poniżej przypominamy, jak z powodu urzędniczego błędu zaprzepaścił szansę na zrobienie interesu swojego życia.

Robert Janeczek w swoich staraniach o rekompensatę nie poddaje się od blisko 14 lat. Kiedy Sąd Apelacyjny nakazał Sądowi Okręgowemu ponowne rozpatrzenie sprawy i rzetelny proces, przedsiębiorca był dobrej myśli.

W dalszej części:

 • Kiedy i ldaczego zaczęły się problemy Roberta Janeczka
 • Dlaczego w procesie uczestniczyła Prokuratura Okręgowa
 • Co wydarzyło się na posiedzeniu niejawnym
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
B. Romanek, T. Semik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.