Literacka podróż do Japonii. W bibliotece będą kodować

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna [email protected]

Literacka podróż do Japonii. W bibliotece będą kodować

Anna [email protected]

W Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza mają atrakcyjne propozycje zajęć dla dzieci. Zimowisko było super, ale już szykują dla nich hit.

W piątek w bibliotece zakończył się drugi tydzień zimowych zajęć dla najmłodszych. Wzięły w nich udział najmłodsze dzieci. Po zabawach integracyjnych uczestnicy udali się w literacką podróż do Japonii, poznając najważniejsze zagadnienia tamtejszej kultury.

- Z racji tego, że w sępoleńskiej bibliotece już niedługo powstanie lokalny klub kodowania, podjęliśmy pierwszą próbę zmierzenia się z tą formą nauki przez zabawę - mówią bibliotekarki. - Programowanie bazuje na uważnym analizowaniu i logicznym myśleniu, dlatego też uznaje się je za świetną alternatywę dla gier komputerowych, przy których dzieci spędzają dużo czasu.

Na zimowisku w bibliotece zadbano także o bezpieczeństwo.

- Coraz to młodsze dzieci spędzają czas wolny w internecie - zauważają organizatorki ferii. - Zaprosiłyśmy więc specjalistę do spraw nieletnich - asp. Krzysztofa Milachowskiego, który uwrażliwił najmłodszych na niebezpieczeństwa, które tam na nich czyhają.

Miłym akcentem na zakończenie wspólnej zabawy była wycieczka do kina oraz na kręgle. A w bibliotece czekają teraz na dzieci po lekcjach!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.