Tomasz Rusek

Lodowisko Słowianki zaraz się rozpuści, a w centrum basenowym zacznie się remont

W czwartek 17 marca w gorzowskiej Słowiance rozpocznie się remont przyszniców i szatni. Fot. Archiwum GL W czwartek 17 marca w gorzowskiej Słowiance rozpocznie się remont przyszniców i szatni.
Tomasz Rusek

Nareszcie! W czwartek 17 marca zaczyna się od dawna oczekiwany remont przyszniców i szatni. Władze Słowianki proszą klientów o wyrozumiałość.

To będzie naprawdę duża modernizacja. Ma kosztować aż 840 tys. zł. Z tego 216 tys. zł opłaci Ministerstwo Sportu i Turystyki, które znakomicie oceniło remontowe plany spółki. Roboty zaczną się dziś. - Chodzi o generalny remont szatni i natrysków dla klientów, a także o wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej - wyjaśniała nam wczoraj Renata Wieczorek ze Słowianki.

Jak dodała, zakończenie prac planowane jest na wrzesień. Nie da się wykonać remontu szybciej - trzeba go robić etapami. Klientów czeka kilka kłopotliwych miesięcy, ale to właśnie korzystający z basenów najbardziej odczują potem różnicę: szatnie i prysznice będą kompletnie nowe. O ich remont gorzowianie dopytywali od lat - bo nie przeszły modernizacji od otwarcia basenów w 2002 r. i ostatnimi laty naprawdę nie wyglądały już najlepiej. Część pryszniców działała już w kratkę.

Kolejna ważna data dla Słowianki to 20 marca. Będzie to ostatni dzień funkcjonowania lodowiska w tym sezonie.

- Od października do teraz na łyżwach jeździło u nas ponad 50 tys. osób. Wszystkim miłośnikom piruetów podpowiadamy: to ostatnie chwile na skorzystanie z tafli - mówi R. Wieczorek.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.