Bartłomiej Romanek

Lodowisko w Częstochowie będzie miało dach. Na łyżwach pojeździmy nie tylko zimą

Podpisano umowę na zadaszenie lodowiska przy ul. Boya-Żeleńskiego w Częstochowie Fot. Fot. czestochowa.pl Podpisano umowę na zadaszenie lodowiska przy ul. Boya-Żeleńskiego w Częstochowie
Bartłomiej Romanek

W poniedziałek uroczyście podpisano umowę na budowę zadaszenia nad lodowiskiem przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie. Dzięki temu obiekt ma być zimą czynny nawet dwa miesiące dłużej.

Blisko 5 milionów zł będzie kosztować zadaszenie lodowiska przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie. Inwestycja, którą wykona miejscowa firma budowlana Przemysłówka, będzie kosztować miasto o 1,1 miliona zł więcej niż pierwotnie zakładano.

- Ogłosiliśmy dwa przetargi, dzięki czemu zaoszczędziliśmy 300 tysięcy zł, ale kwota jest i tak wyższa od tej zakładanej. Stanęliśmy przed dylematem, co zrobić dalej, ale uznaliśmy, że skoro rynek dwukrotnie zweryfikował cenę, to podczas kolejnych przetargów nie będzie taniej, a może być jeszcze drożej - tłumaczy decyzję o wyborze wykonawcy, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk

Dotrzymają terminu?
Dwukrotnie ogłaszany przetarg spowodował, że umowę podpisano później niż zakładano, co może spowodować pewien poślizg w powstaniu zadaszenia.

- Zakładany termin to 30 września, ale jesteśmy opóźnieni jakieś dwa miesiące z powodu późniejszego podpisania umowy, dlatego nie wykluczam, że termin może nie zostać dotrzymany. Na pewno nowe zadaszenie będzie gotowe przed rozpoczęciem sezonu zimowego -mówi Janusz Stępień, prezes częstochowskiej Przemysłówki.

- Ta inwestycja mieści się w ramach naszego programu „Przyjaznej Częstochowy”. Oferując częstochowiankom i częstochowianom przyjazne miasto, chcemy zadbać między innymi o to, aby byli jak najbardziej aktywni - dodaje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W dalszej części:

 • Jakie jeszczeinwestycje przypomina prezydent
 • jak będzie wyglądać zadaszenie
 • Co jeszcze zmieni się na lodowisku
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.