Alicja Zboińska

Łódź dla twórców startupów: konkurs Urzędu Miasta Łodzi oraz program Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Co można zyskać?

Dobre wieści dla osób, które są związane ze startupami. W Łodzi odbywa się kolejna edycja konkursu dla twórców startupów, natomiast Łódzka Specjalna Fot. ŁSSE Dobre wieści dla osób, które są związane ze startupami. W Łodzi odbywa się kolejna edycja konkursu dla twórców startupów, natomiast Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna już w czerwcu uruchomi akcelerator, który ma pozyskać młode i technologicznie zaawansowane firmy spoza granic kraju.

W czwartek 20 maja rozpoczęła się nowa edycja programu "Mam pomysł na startup", który organizuje Urząd Miasta Łodzi, przy wsparciu ponad 60 partnerów. To już trzynasta edycja, w dotychczasowych udział wzięło 700 startupów, natomiast na rynku działa ponad 300 firm, które wywodzą się z tego konkursu.

Czytaj dalej
Alicja Zboińska

Dobre wieści dla osób, które są związane ze startupami. W Łodzi odbywa się kolejna edycja konkursu dla twórców startupów, natomiast Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna już w czerwcu uruchomi akcelerator, który ma pozyskać młode i technologicznie zaawansowane firmy spoza granic kraju.

W czwartek 20 maja rozpoczęła się nowa edycja programu "Mam pomysł na startup", który organizuje Urząd Miasta Łodzi, przy wsparciu ponad 60 partnerów. To już trzynasta edycja, w dotychczasowych udział wzięło 700 startupów, natomiast na rynku działa ponad 300 firm, które wywodzą się z tego konkursu.

Wyjątkowa edycja konkursu

W ramach "Mam pomysł na startup" odbywają się warsztaty, rozmowy z inwestorami, a uczestnicy otoczeni są opieką mentorów. Walczą także o nagrody, których pula to ponad 250 tys. zł.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa: zgłosiło się do niej aż 102 chętnych, podczas gdy w ubiegłym roku było ich 45. Na dodatek w tym roku pojawili się uczestnicy spoza granic kraju: z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet Indii. Nowością jest także bezpłatny, półroczny dostęp do pilotażowej sieci 5G, który zapewnia Politechnika Łódzka. Zwycięzców poznamy w połowie listopada.

Nowy projekt w strefie ekonomicznej

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna natomiast w czerwcu uruchamia projekt związany ze startupami. Chodzi o program „Re_source”, którego celem jest pozyskanie młodych, technologicznie zaawansowanych firm z zagranicy, które dzięki niemu przeniosą się do Polski i tutaj będą rozwijać a także tworzyć nowe innowacje. Jeden startup będzie mógł pozyskać maksymalnie 300 tys. zł wsparcia. Projekt jest finansowany z Funduszy Unijnych.

Miliony dofinansowania

Do startupów trafi blisko 12,5 mln zł dofinansowania, a jest to możliwe dzięki wygranej w konkursie Poland Prize organizowanym przez PARP.

ŁSSE od kilku lat wspiera startupy i przeprowadziła trzy projekty startupowe, z których skorzystało i korzysta nadal blisko 150 młodych firm. Trafiło do nich blisko 32 mln zł dofinansowania.

– Budujemy akcelerator, który wzmocni polski ekosystem startupowy poprzez transfer innowacyjnych pomysłów, biznesowej kultury i talentów z zagranicy, a także będzie kreować wizerunek Polski jako kraju pierwszego wyboru w Europie Środkowo-Wschodniej do prowadzenia działalności dla zagranicznych startupów – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Projekt będzie realizowany razem z partnerami biznesowymi Strefy, np. z firmami Ericsson, Indigo Nails, Bluerank, a także Cambridge Innovation Center.

Partnerzy zaoferują młodym firmom wsparcie merytoryczne, szkolenia, mentoring, wiedzę.

Pozostało jeszcze 1% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.