Łodzianin miał 3 promile i wiózł autobusem dzieci!

Czytaj dalej
Mirosław Malinowski

Łodzianin miał 3 promile i wiózł autobusem dzieci!

Mirosław Malinowski

40-letni łodzianin wiózł autokarem z obozu w Kościerzynie 16 dzieci do Łodzi. Został zatrzymany pod Starogardem Gdańskim. Miał 3 promile w organizmie.

Policjanci ze Skórcza w powiecie starogardzkim na Pomorzu zatrzymali w sobotę po południu pijanego kierowcę autobusu, który przewoził do Łodzi dzieci wracające z obozu wypoczynkowego.

- Kierowca samochodu osobowego zatelefonował na policję z informacją, że jadący przed nim drogą wojewódzką nr 214 w kierunku Skórcza autobus jedzie wężykiem, całą szerokością drogi - mówi podkom. Michał Sienkiewicz z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Na miejsce został skierowany patrol policji z pobliskiego posterunku, który odnalazł autobus, gdy ten stał na poboczu drogi w okolicach miejscowości Drewniaczki. Jego kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

Kierowcą okazał się 40-letni mieszkaniec Łodzi. Gdy patrol dojechał na miejsce, gdzie zatrzymał sie autokar, twierdził, że zatrzymał pojazd, bo... źle się poczuł. Został osadzony w policyjnym areszcie, a gdy dziś wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Zanim jego rajd przerwała policja, zdążył przejechać przez godzinę z Kościerzyny do Drewniaczek ok. 60 km. Autokarem jechało 16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Wracały do Łodzi z Kościerzyny, gdzie były na dwutygodniowych koloniach. Dotarły do domów w sobotę w nocy z innym kierowcą.

40-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Śledczy rozważą również możliwość przedstawienia kierowcy zarzutów dotyczących narażenia swoich pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Mirosław Malinowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.