Łodzianka pozwana przez Krajowy Rejestr Długów

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Łodzianka pozwana przez Krajowy Rejestr Długów

Edward Mazurkow

Przed Sądem Rejonowym dla Łodzi Widzewa ruszył wczoraj bezprecedensowy proces. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej z Wrocławia pozwało przed oblicze Temidy Annę Mąkoszę, właścicielkę firmy handlowej z Łodzi.

Domaga się od niej zapłaty około 4 tys. zł i pokrycia kosztów sądowych. Właścicielka firmy miała korzystać z usług windykacyjnych KRD BIG i miała wgląd do jego bazy danych.

Sprawę prowadzi sędzia Piotr Chańko. Wczoraj sąd przesłuchał świadków, którzy do Łodzi przyjechali z Poznania i Wielunia. Przedstawicieli KRD nie było.

O perypetiach łodzianki pisaliśmy w marcu tego roku. Anna Mąkosza mówi, że przedstawiciel KRD BIG, który przyjechał, żeby z nią porozmawiać o ofercie swojej firmy, mówił, że będzie miała wgląd do bazy dłużników i przed zawarciem umowy będzie mogła sprawdzić wiarygodność kontrahentów. Jego firma miała też wyegzekwować niespłacone przez dłużnika firmy pani Anny zobowiązanie finansowe.

- Chodziło o 600 tys. zł. Umowy jednak nie podpisałam. Nie korzystałam też z bazy danych KRD - mówi właścicielka firmy handlowej.

Po kilku miesiącach KRD wystawił łodziance fakturę zarzekomo wyświadczone usługi, a współpracująca z nim firma zażądała od niej ponad 36 tys. zł za przeprowadzone postępowanie windykacyjne (w tej sprawie toczy się odrębne postępowanie).

Zeznający jako świadek Przemysław Szulgit, właściciel międzynarodowej firmy spedycyjnej z Poznania, zeznał, że został „zmanipulowany i okradziony” przez wrocławską firmę. Powiedział, że wystąpił do Ministerstwa Rozwoju, gdzie poinformowano go, że KRD BIG prowadzi działalność niezgodnie z ustawą, której podlega.

Właściciel przedsiębiorstwa budowlanego z powiatu wieluńskiego, Janusz Czyż, zeznał, że w podobny sposób został oszukany i wrocławska firma bezpodstawnie domaga się odniego ponad 2600 zł.

Świadkowie twierdzą, że w całym kraju jest co najmniej 25 firm poszkodowanych przez KRD BIG.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.