Łódzkie remonty za 400 milionów zł

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Anna Odrowska

Łódzkie remonty za 400 milionów zł

Anna Odrowska

W ubiegłym roku na remonty dróg przeznaczono ponad 500 mln zł W tym roku Zarząd Inwestycji Miejskich planuje wydać na ten cel o ponad 100 mln zł mniej.

Na razie nie ogłoszono jeszcze przetargów, ale Zarząd Inwestycji Miejskich szacuje, że na tegoroczne remonty dróg trzeba będzie wydać ok. 400 mln zł.

Będą aż cztery przedłużenia istniejących już dróg - ul. Nowowęglowa wydłużona zostanie od ul. Wierzbowej do ul. Kopcińskiego (teraz biegnie od ul. Nowotargowej do ul. Wierzbowej), ul. Nowotargowa (biegnąca obecnie od ul. Narutowicza do ul. Tuwima) przedłużona zostanie od ul. Tuwima do al. Piłsudskiego, nowy fragment ul. Wierzbowej wybudowany zostanie od końca ślepiej obecnie drogi do ul. Tuwima. Kontynuowana będzie również budowa przedłużenia al. Kościuszki od ul. Radwańskiej do ul. Wólczańskiej i przebudowany ma zostać odcinek al. Kościuszki między ul. Radwańską a ul. Żwirki.

Na ul. Knychalskiego i ul. Lindleya mają powstać woonerfy. Nową nawierzchnię zyska odcinek ul. Składowej między ul. Narutowicza a ul. Nowoskładową (koło parku), ul. Zygmunta, ul. Truskawkowa i ul. Swojska.

Na Retkini u zbiegu ul. Konstantynowskiej i ul. Jusz-czakiewicza zobaczymy wreszcie rondo. Kontynuowane będzie zazielenianie Starego Polesia - w planach jest m.in. remont ul. Wólczańskiej od ul. 1 Maja do al. Mickiewicza i ul. Pogonowskiego od ul. Legionów do ul. 1 Maja. Asfalt pojawi się także na kilkunastu drogach gruntowych, m.in. na osiedlu Sikawa i w Andrzejowie. W planach jest zakończenie budowy drogi rowerowej wzdłuż al. Bandurskiego oraz ul. Paderewskiego. Sporą inwestycją będzie program „Tamwaj dla Łodzi”, zakładający m.in. remont lub budowę 11 km torowisk (m.in. na ul. Broniewskiego), ponadto ukończone będą prace na skrzyżowaniu al. Śmigłego-Rydza i ul. Dąbrowskiego i wyremontowana zostanie ul. Dąbrowskiego od tego skrzyżowania do ul. Rzgowskiej oraz al. Śmigłego-Rydza od ul. Przybyszewskiego do skrzyżowania marszałków. W porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich planowany jest remont ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.