Piotr Wiewióra

Lubliniec: Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych powstanie przy Jednostce Wojskowej Komandosów [ZDJĘCIA]

Lubliniec: Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych powstanie przy Jednostce Wojskowej Komandosów [ZDJĘCIA] Fot. JWK w Lublińcu (zdjęcia nr 1-12), Piotr Wiewióra (13-15)
Piotr Wiewióra

Ministerstwo Obrony Narodowej i Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych potwierdzają, że w Lublińcu może powstać Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. Czy ta koncepcja ma szansę na powodzenie?

Informację o planach utworzenia Centrum Szkolenia Wojska Specjalnych z wykorzystaniem bazy JWK w Lublińcu podał ostatnio m.in. portal www.polska-zbrojna.pl. O potwierdzenie poprosiliśmy u źródła.

– Aktualnie proces szkolenia i kształcenia zawodowego żołnierzy Wojsk Specjalnych jest zróżnicowany i opiera się na potencjale Jednostek Wojsk Specjalnych (JWS), a także na centrach szkolenia wojsk konwencjonalnych (Wojsk Lądowych w Poznaniu i Marynarki Wojennej w Ustce). Ponadto żołnierze WS szkoleni są na kursach specjalistycznych w kraju i zagranicą. Po analizie przeprowadzonej w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych (DKWS) postanowiono usprawnić system kształcenia i szkolenia żołnierzy Wojsk Specjalnych tak, by racjonalniej wykorzystać zasoby ludzkie i finansowe Wojsk Specjalnych. Powstała koncepcja utworzenia Centrum Szkolenia WS, które przejmie rolę lidera w obszarze szkolenia i kształcenia żołnierzy WS – informuje Wydział Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kiedy otwarcie?
Resort twierdzi, że nowo utworzone Centrum pozwoli na efektywne szkolenie „specjalsów” oraz wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy wojsk specjalnych, którzy zakończyli już swoją służbę wojskową. W ten sposób bezcenne doświadczenia bojowe i szkoleniowe tych ostatnich, mogłyby być w dalszym ciągu z powodzeniem wykorzystywane.

– Centrum Szkolenia WS umożliwi pozyskiwanie kandydatów do służby w Wojskach Specjalnych ze środowiska cywilnego – dodaje Wydział Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Wiewióra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.