Ludzie szukają w upał ochłody w wodzie, a znajdują śmierć

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Marek Weckwerth

Ludzie szukają w upał ochłody w wodzie, a znajdują śmierć

Marek Weckwerth

Wystarczyło kilka upalnych dni i ludzie gremialnie wyprawili się nad wodę. I toną na potęgę - w dwa dni w naszym regionie utonęły już dwie młode osoby, a dwie kolejne są poszukiwane.

- Od początku roku odnotowaliśmy 14 utonięć - wylicza Kamila Ogonowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Dwóch chłopców nadal jest poszukiwanych w Jeziorze Wąsoskim. Oficjalnie są uznawani za zaginionych.

Wśród ofiar jest 20-latek, który w poniedziałek utonął w Jeziorze Świekatowskim (powiat świecki). Z kolei w niedzielny ranek w jeziorze Skąpe koło Brus utopił się 32-letni mężczyzna. To pierwsza ofiara wody tego lata w powiecie chojnickim (województwo pomorskie).

Ostatnie dni nad wodami w naszym regionie są tragiczne. Jak wyglądają policyjne statystyki dot. utonięć? Jak ustrzec się niebezpieczeństwa? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.