Lukas Gogol: "Akordeon to miłość od pierwszego wejrzenia"

Czytaj dalej
Fot. Fot. Sławomir Mielnik
Anna Grudzka

Lukas Gogol: "Akordeon to miłość od pierwszego wejrzenia"

Anna Grudzka

Cała Polska jest pod wrażeniem Lukasa Gogola, 
15-latka z Chróściny. Podczas jego występu w "Mam talent" Małgorzata Foremniak wzruszyła się do łez, a Agustin Egurola powiedział: "To jest wirtuozeria, to jest mistrzostwo".

Lukas to wyjątkowy piętnastolatek, który jest uzdolniony plastycznie i muzycznie. Mieszka w Chróścinie koło Opola. Jego mama jest nauczycielką języka niemieckiego, a tata dyrektorem do spraw personelu. Lukas ma też dwie młodsze siostry, również uzdolnione muzycznie (grają na skrzypcach i flecie poprzecznym). Mama gra na organach i to ona zaprowadziła go do szkoły muzycznej.

Choć na liście jego dokonań znalazło się kilkanaście nagród i wyróżnień w konkursach akordeonowych na całym świecie - najbardziej dał się zapamiętać z występu w talent show TVN-u. W „Mam talent” wystąpił z pożyczonym ze szkoły muzycznej instrumentem, apotem skradł serce Agnieszce Chylińskiej i przeszedł do półfinału programu bez kolejnych eliminacji.

Tego wszystkiego by nie było, gdyby jego mama nie zgubiła się w szkole muzycznej.

 • Przygotowania do występów „na żywo” zaczął już przed wakacjami. - Czuję, że muszę się przyłożyć, bo zależy mi na występie – mówi piętnastolatek. Niestety nie może zdradzić z czym wystąpi.
 • Największym marzeniem Lukasa jest własny akordeon. Dzięki  niemu mógłby bez przeszkód rozwijać swoją pasję. Póki co na występy w telewizji bierze szkolny. Problem w tym, że nowy instrument dla Lukasa to wydatek co najmniej 45 tysięcy złotych.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Grudzka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.