Olga Krzyżyk

Lunapark szykuje się na nowy sezon

Z Bazyliszka będzie mógł skorzystać każdy. Atrakcja nie będzie miała ograniczeń wiekowych i zostanie otwarta z początkiem sezonu Fot. ARC Legendia ŚWM Z Bazyliszka będzie mógł skorzystać każdy. Atrakcja nie będzie miała ograniczeń wiekowych i zostanie otwarta z początkiem sezonu
Olga Krzyżyk

Hitem tego sezonu był otwarty 1 lipca Lech Coaster. Drugi pociąg rollercoastera - już wkrótce! Największą nowością ma być jednak Bazyliszek. To multimedialna przejażdżka w ciemnościach

Zakończenie sezonu w Legendii Ślaskim Wesołym Miasteczku to początek intensywnych prac związanych z dalszą modernizacją parku rozrywki w Chorzowie. Przypomnijmy, że słowacki inwestor, spółka Tatry Mountain Resorts, zobowiązał się, że przeprowadzi całkowitą modernizację parku do 2020 roku.

W minionym sezonie jedną z najbardziej popularnych atrakcji był ekstremalny rollercoaster Lech Coaster, który otwarto z początkiem lipca. Łącznie w sezonie 2017 Legendię odwiedziło ponad 250 tysięcy osób.

- Lech Coaster zdecydowanie był największą atrakcją tego sezonu. By wypróbować Lecha przyjeżdżali do nas fani roller-coasterów z różnych zakątków świata, m.in. ze Szwecji, Francji, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Tajwanu, Chin i USA - mówi Izabela Kieliś ze spółki Tatry Mountain Resorts.

Na początku przyszłego roku do Chorzowa przyjedzie drugi pociąg dla Lech Coastera, co pozwoli zwiększyć przepustowość atrakcji z 500 do 1000 osób na godzinę. Ponadto na skale, która znajduje się przy tej atrakcji, zbudowany zostanie orzeł wykonany w technologii druku 3D, ze skrzydłami o rozpiętości 7 metrów.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Olga Krzyżyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.