JAK

Łyk świeżego powietrza, czyli pierwsza w Polsce Tlenodajnia powstała w Bielsku-Białej

Łyk świeżego powietrza, czyli pierwsza w Polsce Tlenodajnia powstała w Bielsku-Białej Fot. FOT. Materiały Prasowe
JAK

Paprotka, bluszcz, skrzydłokwiat oraz chrobotek - to rośliny, które najlepiej oczyszczają powietrze i sprawiają, że w ich towarzystwie czujemy się dobrze i bezpiecznie oddychamy. Właśnie te gatunki roślin znajdą się w pierwszej w Polsce Tlenodajni, zlokalizowanej w bielskiej Galerii Sfera. To unikatowe miejsce zostało stworzone we współpracy z Fundacją Ekologiczną Arka oraz kwiaciarnią SofiFlora.

Wybór daty otwarcia Tlenodajni (14 listopada) nie jest przypadkowy. Tego dnia bowiem obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza, zainicjowany przez Fundację Ekologiczną Arka. Był to idealny moment, aby nie tylko zwrócić uwagę na problem smogu i zanieczyszczeń, ale również udostępnić mieszkańcom Bielska-Białej przestrzeń, w której będą mogli oddychać czystym powietrzem. Właśnie w tym celu powstała Tlenodajnia, zlokalizowana w Galerii Sfera I, na pierwszym piętrze.

- Galeria Sfera od dawna stawia na ekologiczne rozwiązania, a temat ochrony środowiska jest nam szczególnie bliski. Sfara posiada certyfikat BREEAM na poziomie „excellent”, przyznawany budynkom, które spełniają standardy w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania obiektu oraz wydajności. Jakość powietrza zdecydowanie jest przykładem problemu, na który chcemy zwrócić uwagę. Stworzyliśmy Tlenodajnię, aby bielszczanie mogli się w niej schronić przed szkodliwym dla naszego zdrowia smogiem i popracować w przyjemnych warunkach - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.