M jak miłość: śląskie akcenty w popularnym od 15 lat serialu

Czytaj dalej
Ola Szatan

M jak miłość: śląskie akcenty w popularnym od 15 lat serialu

Ola Szatan

Serial „M jak miłość” obecny jest na ekranach telewizorów już od piętnastu lat. To produkcja, która dla części aktorów była okazją do spotkania z uznanymi już i lubianymi aktorami (m.in. Witold Pyrkosz, Teresa Lipowska, Artur Barciś), kolejnym ugruntowała pozycję na rynku (m.in. Małgorzata Kożuchowska), dla innych stała się początkiem nowej aktorskiej przygody (m.in. Katarzyna Cichopek, czy Rafał i Marcin Mroczkowie).

Przez „M jak miłość” przewinęli się też aktorzy, którzy związani są z naszym regionem. Widzowie „eM-ki” obecnie mogą śledzić m.in. losy Roberta Bilskiego, w którego wciela się Zbigniew Stryj. Rodzinnym miastem aktora jest Zabrze. Postać grana przez Zbigniewa Stryja to dawny znajomy Marii z Gródka, wyraźnie nią oczarowany… Brat mężczyzny - Jarosław - siedzi w więzieniu. Bilski jest jednak przekonany o jego niewinności. A dzięki pomocy Marii jego sprawą interesuje się Marta. Między Marią a Robertem nawiązał się romans.

Jedną z najmłodszych stażem z „M jak miłość” jest Jolanta Fraszyńska. Aktorka, która związana jest z Mysłowicami w serialu gra rolę Zuzy Marszałek. To kuzynka Magdy i Wojciecha, którą Marszałek polecił Kindze oraz Piotrkowi jako nianię… I którą na Deszczowej od razu zaczął adorować Filarski. Przed laty Zuza Marszałek pracowała jako pielęgniarka, a obecnie dorabia prowadząc w jednej z gazet kącik miłosnych porad. A wśród przyjaciół i rodziny słynie z tego, że ma… gigantycznego pecha.

Od ponad dekady w serialu możemy śledzić Magdalenę Walach, rodowitą raciborzankę. W „M jak miłość” gra Agnieszkę. - To pani prokurator, którą nie bez powodu nazywają „Żyletą”. I rzeczywiście, w pracy jest osobą mocną, wymagającą i konsekwentną. Prywatnie zaś to miła i ciepła dziewczyna. Przyjechała ze Szczecina, gdzie parę lat wcześniej pracowała razem z Tomkiem. W młodości byli w sobie szaleńczo zakochani, a po latach los znów połączył ich zawodowo w Warszawie – mówiła swego czasu w jednym z wywiadów. Obecnie jej bohaterka jest w ciąży, ojcem dziecka jest Tomek. Choć on o tym jeszcze nie wie....

W „M jak miłość” swoje „pięć minut miała także Anna Dereszowska. Pochodząca z Mikołowa aktorka dołączyła do obsady w 688 odcinku. Zagrała Sandrę, ciotkę małej Zosi. Jej bohaterka pojawiła się - bez zaproszenia - w życiu Małgosi i Tomka… I nieźle namieszała. Wprowadziła się do ich mieszkania i od razu zaczęła grać młodej parze na nerwach.

Wśród aktorów związanych z naszym regionem byli także m.in. pochodząca z Żor Maja Bohosiewicz, która zagrała Ewelinę (była współwięźniarka Grażyny. Za kratkami oddała Raczyńskiej niejedną przysługę. Po wyjściu z więzienia zażądała zapłaty), Marek Probosz (także związany z Żorami) jako Grzegorz Górski (znajomy Michała Łagody z USA, homoseksualista) czy pochodząca z Bytomia Joanna Orleańska, która wcieliła się w postać Beaty Lubińskiej (była żona Roberta Lubińskiego, która przeżyła niedawno tragedię - śmierć dziecka - i załamała się psychicznie).

Nie tylko aktorzy, ale też plenery z naszego regionu zagościły w serialu. Nie tak dawno (12.10) mogliśmy oglądać odcinek, który zrealizowany był na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.