Maciej Gucik z Jastrzębia wydał pierwszą muzyczną płytę

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gucik
Bartosz Wojsa

Maciej Gucik z Jastrzębia wydał pierwszą muzyczną płytę

Bartosz Wojsa

Maciej Gucik, muzyk z Jastrzębia-Zdroju, wydał swoją pierwszą płytę! W niedzielę pojawił się pierwszy singiel z premierowego krążka twórcy. Jego album nosi tytuł „Muzykant”.

Maciej Gucik, muzyk z Jastrzębia-Zdroju, wydał swoją pierwszą płytę! W minioną niedzielę pojawił się pierwszy singiel z premierowego krążka twórcy. Jego album nosi tytuł „Muzykant”.

Jak wskazuje Maciej, album jest wynikiem kilku lat pracy nad autorskimi kompozycjami, a tylko takie na krążku możemy znaleźć. Pierwszy nakład płyty został wydany przy pomocy środków budżetowych miasta Jastrzębie-Zdrój w ramach uzyskanego stypendium artystycznego na rok 2016.

W niedzielę na kanale artysty w serwisie YouTube pojawił się utwór „Ignac”, który promuje tę właśnie płytę.

- Prace w studiu nagrań trwały praktycznie od stycznia do czerwca, a w tworzeniu i dopieszczaniu tego materiału pomógł mi bardzo Mateusz Badura, który nagrania zrealizował a także zajął się mixem i masteringiem tego co można usłyszeć – mówi Maciej Gucik.

Na płycie możemy znaleźć dziewięć utworów. - To dorobek ostatnich kilku lat ukazujący to, co muzycznie mam w sercu – ciężko byłoby mi konkretnie określić gatunek tego, co można usłyszeć na krążku – zdradza jastrzębianin.

Na płycie oprócz instrumentalnych wykonań Macieja na akordeonie i instrumentach klawiszowych, usłyszeć można także gościnne brzmienia wykonane przez innych muzyków. Nie zabrakło wspomnianego już Mateusza Badury, który wspomógł Macieja swoimi gitarami: elektryczną i akustyczną.

Na płycie gościnnie w utworze „Pierwszy” pojawia się również saksofon tenorowy w wykonaniu Sławomira Władyki, natomiast w utworze „Herbata” mamy partię gitary basowej, którą wykonał Robert Szewczuga, na co dzień koncertujący z Golec uOrkiestrą.
- Płyta w zamierzeniu miała być głównie instrumentalnym materiałem, ale w czasie prac postanowiliśmy dołożyć dodatkowo dwa bonusowe utwory, w których oprócz całej instrumentalnej warstw, też śpiewam. Nie planuję żadnej kariery wokalisty, bo nim nie jestem, ale czasem warto sprawdzić się w innej roli – opowiada muzyk.

- Jeśli pojawią się kolejne krążki to z pewnością śpiewać już na nich nie planuję, chyba że po prostu napiszę utwór komuś innemu – dodaje Maciej Gucik.

Wszyscy fani Maćka, którzy nie mieli jeszcze okazji usłyszeć go na żywo, będą mogli to zrobić już niedługo, bo 10 listopada w Domu Zdrojowym przy ul. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju ma odbyć się koncert promujący premierowy album jastrzębianina „Muzykant”. Cała impreza rozpocznie się o godzinie 19. W trakcie będzie można nie tylko posłuchać artysty, ale także zdobyć jego płytę.

*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Bartosz Wojsa

Z Dziennikiem Zachodnim związany jestem od 16. roku życia, czyli już od 8 lat. Na początku pracowałem w rybnickim oddziale redakcji, później w oddziale Śląsk, w Wydarzeniach, a teraz - w Newsroomie. Na co dzień zajmuję się m.in. tematami związanymi z górnictwem, edukacją i sprawami społecznymi. Piszę też o sprawach lifestylowych, kryminalnych, a także tych związanych ze zwierzętami. Do tego wszystkiego prowadzę program wideo TyDZień, który jest podsumowaniem wydarzeń każdego minionego tygodnia. Urodziłem się w Jastrzębiu-Zdroju, ale obecnie mieszkam w Katowicach. Jestem dumnym opiekunem 1,5-rocznego psa Atreusa, szpica miniaturowego. W wolnych chwilach gram na pianinie i spędzam czas z najbliższymi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.