Podchodzę do grania w taki sposób, aby za jego pomocą coś ludziom ofiarować. Wzruszyć. Sprawić, by byli bardziej wrażliwsi, lepiej się czuli - mówi Szymon Nehring, polski pianista, finalista ostatniego, XVII Międzynarodowego Konkursu...
W rzeszowskim gimnazjum dwóch chłopców i dziewczynka uprawiali seks. Szkoła nie powiadomiła organów ścigania
Król-Słońce potwornie cuchnął. Ludwik XVI kazał zainstalować w karecie dwa klozety. W więzieniu Temple królewska rodzina nie głodowała.
Wielcy prezydenci byli rzadkością. Przeważali przeciętniacy, bo taki jest mechanizm wyborczy. Od 1951 roku obowiązuje zakaz ubiegania się o trzecią kadencję.
W porządnym dworze podawano do kilku stołów. Szary koniec kontentował się gorszymi trunkami. Łyżkę zastępował chleb.
10 listopada 1871. Amerykanin Henry Morton Stanley odnajduje w Afryce zaginionego podróżnika Davida Livinsstone’a. Ich spotkanie przeszło do historii.
W listopadzie 1949 na III plenum KC PZPR partia rozprawiła się z Gomułką. Aresztowanie było kwestią czasu. Życie ocalił mu antysemityzm Stalina. Rozmowa z prof. Andrzejem Leonem Sową, historykiem.
28 października 2013. Umiera Tadeusz Mazowiecki. W młodości przyszłość widział w komunizmie. Po 1968 r. zrozumiał, że błądził i zmienił się trwale. Rozmowa z Romanem Graczykiem, autorem biografii Mazowieckiego.
31 sierpnia 1980. W Gdańsku Lech Wałęsa i Mieczysław Jagielski podpisują tzw. Porozumienie Gdańskie. Komuniści w naturze mieli nieliczenie się ze społeczeństwem. Ważne było dla nich tylko zdanie Kremla.
Obyczaje. Krasula odwiedza plastyków. Konni drużbowie wjeżdżają do kawiarni.
31 sierpnia 1247 roku umiera Konrad Mazowiecki. To on sprowadził Krzyżaków. Ale to nie był jego pomysł... Rozmawiamy z prof. Henrykiem Samsonowiczem, mediewistą.
Byłem i jestem Polakiem - mówił o sobie Józef Rotblat - jeden z twórców amerykańskiej bomby atomowej i zarazem laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1995 r.
Jak 70 lat temu od nowa budowano Katowice? Dlaczego Jerzy Ziętek nic nie powiedział na projekt hali „Kapelusz” w chorzowskim WPKiW? Dlaczego Polacy akceptowali „ukąszenie socjalizmu” i co to był ten socrealizm? Jerzy Gottfried, jeden z...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.