Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Laboratorium Marzeń, czyli wszystko dla rodzin wcześniaków

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Marta Żbikowska

Laboratorium Marzeń, czyli wszystko dla rodzin wcześniaków

Marta Żbikowska

Staś najpierw zaskoczył swoich rodziców. Na świat przyszedł niespodziewanie 10 lutego 2016 roku, w 25 tygodniu ciąży. Przeżył, choć jego szanse nie były duże. Swoją walecznością zadziwił lekarzy. Dzisiaj jego postępy robią wrażenie na rehabilitantach. W sobotę Staś wybiera się na imprezę. To balik przebierańców zorganizowany przez powstającą właśnie w Poznaniu fundację Laboratorium Marzeń, pomagającą rodzinom wcześniaków.

Pomysł założenia fundacji oferującej kompleksową pomoc dzieciom urodzonym przedwcześnie oraz ich rodzinom to wspólna inicjatywa kilku osób. Jedną z nich jest Joanna Żółkiewska, psycholog i mama Stasia.

- Gdy urodził się Staś, pierwsze dwa miesiące to był dramat - wspomina pani Joanna. - Nasz synek był malutki, ważył 850 gramów, mierzył 39 centymetrów. Przez pierwsze dwa tygodnie miał jeszcze zrośnięte powieki. Walka o jego życie trwała 117 dni. Tyle czasu spędziliśmy w szpitalu.

Te 117 dni to okres strachu o życie, oswajania się z nową sytuacją. To również czas na pożegnanie dotychczasowej wizji życia.

- To swoista żałoba - mówi Joanna Żółkiewska.

- Rodzice spodziewający się dziecka nie zakładają takiego scenariusza. Wyobrażają sobie, co ich syn czy córka będą robić w przyszłości, planują, do jakiej pójdzie szkoły, może na studia? Z takimi marzeniami trzeba się rozstać i nie jest to łatwa droga.

Gdy rodzi się wcześniak, najpierw zaczyna się walka o życie. Dramatyczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, skrajnych emocji, wymagająca ogromnej siły i pokory.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. z jakimi problemami borykają się rodzice wcześniaków, a także dowiesz się, jak ma im pomóc Laboratorium Marzeń.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Żbikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.