Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Od środy Katowice staną się stolicą światowej muzyki

Czytaj dalej
Ola Szatan

Od środy Katowice staną się stolicą światowej muzyki

Ola Szatan

WOMEX to najważniejsza impreza w branży world music, łączy w sobie muzykę tradycyjną, etniczną, folkową. Prestiżowe targi odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej

Od 25 do 29 października Katowice będą gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych - Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo). Katowice będą pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się to wydarzenie.

Przyjadą wystawcy z całego świata
Jak do tego doszło, że otrzymaliśmy szansę organizacji tej imprezy? - Katowice miały silne argumenty, bo o możliwość zorganizowania targów i festiwalu WOMEX staraliśmy się wyjątkowo krótko, zaledwie ok. sześciu miesięcy. Niektóre miasta zabiegały o taką możliwość przez kilka lat. Przedstawiciele firmy Piranha Arts AG, organizatorzy WOMEX, odwiedzili Katowice trzy razy. Oglądali miasto i odwiedzali obiekty, w których odbędzie się to wydarzenie - tłumaczy Tamara Kamińska, wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, odpowiedzialna za realizację programu Katowice Miasto Kreatywne UNESCO.

- Miasto gospodarz WOMEX musi spełnić liczne warunki. Najważniejsze to odpowiednia infrastruktura: sale koncertowe i przestrzenie targowe. WOMEX to ogromne wydarzenie. Zwykle to ok. 60 koncertów, targi dla ponad 700 wystawców, ok. 25 sesji i paneli dyskusyjnych, spotkania branżowe, pokazy filmów, studio radiowe… Poza tym niemal 3000 gości z całego świata musi gdzieś nocować, a więc niezbędna jest odpowiednia baza hotelowa. Musi też do Katowic przylecieć, a więc kluczowa jest sieć połączeń lotniczych - wylicza.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ola Szatan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.