Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Stary Teatr odwołuje premierę. Powód: Rezygnacja reżysera

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Aleksandra Suława

Stary Teatr odwołuje premierę. Powód: Rezygnacja reżysera

Aleksandra Suława

Norweg, Rolf Alme, miał w kwietniu wystawić „Norę” Henrika Ibsena. Jednak, niezadowolony z obsady zaproponowanej przez teatr, po drugiej próbie zrezygnował z projektu.

Nora jest żoną bankiera, Torwalda Helmera. Mąż, z jednej strony zapewnia ją o swoim uczuciu, z drugiej traktuje protekcjonalnie. Kiedy pewnego dnia między małżonkami dochodzi do awantury, kobieta postanawia opuścić dom i wziąć życie we własne ręce. Tak przedstawia się fabuła „Nory”, jednego z najwybitniejszych dramatów Ibsena, który w Starym Teatrze miał wystawić Rolf Alme. Miał, ale nie wystawi, bo nie zaakceptował obsady zaproponowanej mu przez teatr.

- Żałuję, że reżyser nie porozumiał się z proponowanymi mu znakomitymi aktorami - oświadczył dyrektor teatru, Marek Mikos.

We wspomnianej obsadzie znaleźli się m.in. Dorota Segda, Ewa Kaim, Zygmunt Józefczak i Jacek Romanowski. Ci znani i cenieni artyści ponoć nie pasowali do koncepcji Alme, który chciał oprzeć spektakl na początkujących twórcach. - Zdarza się, że spektakl odwoływany jest na kilka dni przed premierą, bo dyrektor artystyczny stwierdza, że sztuka nie jest w odpowiednim stopniu przygotowana. Jednak, żeby reżyser zrywał współpracę już podczas drugiej próby? Z czymś takim dotychczas się nie spotkałem - komentuje Juliusz Chrząstowski, aktor i przewodniczący działającego w teatrze związku zawodowego. - Taka decyzja świadczy o tym, że był on osobą przypadkową. Każe też myśleć, że dyrekcja nie do końca wiedziała, kogo zaprasza do współpracy.

Czytaj więcej, a dowiesz się:

 • Czy luka po „Norze” zostanie wypełniona innym spektaklem?
 • Powraca stawiane już wielokrotnie pytanie o przyszłość krakowskiej sceny...
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksandra Suława

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.