Iwona Świetlik

Magia teatru tańca. 6. urodziny świętuje Six Limbs Group z Radzionkowa

Teatr Tańca Współczesnego powstał w Radzionkowie w 2012 r. z inicjatywy Katarzyny Grysko Fot. Iwona Świetlik Teatr Tańca Współczesnego powstał w Radzionkowie w 2012 r. z inicjatywy Katarzyny Grysko
Iwona Świetlik

Mija sześć lat odkąd grupa młodych tancerzy zaczęła spotykać się w Radzionkowie, by tworzyć teatr tańca współczesnego. Z tej okazji „Six Limbs Group” 15 czerwca zaprezentuje swój premierowy spektakl pt. „Historyjki”.

Teatr tańca to ich pasja. Daje radość i możliwość artystycznego wyrażenia się w nim. Widzów czarują ze sceny wspaniałymi choreografiami. Spektakle stają się widowiskami, wobec których trudno pozostać obojętnym. Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” obchodzi 6. urodziny.

20-letnia Joanna Gryboś tańczy od siódmego roku życia. W zespole jest od początku.

- Jesteśmy teatrem tańca, wiec nie tylko tańczymy, ale też odgrywamy różne sceny. Chcemy coś widzom przekazać tańcem. A każdy widz ma dowolną interpretację i to jest piękne - mówi.

Z kolei jednym z młodszych stażem, a zarazem najstarszym wiekiem, 32 - letnim tancerzem w grupie, jest Jacek Jasiok. - Taniec jest ekspresją siebie. W taniec jest wpleciona opowieść. Tancerz dużo czasu powinien poświęcić na kreowanie swojej osobowości - twierdzi.
Zespół na co dzień pracuje w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. Obecnie składa się z siedmiu dziewczyn i jednego mężczyzny. Teatr powstał w 2012 roku z inicjatywy Katarzyny Grysko - instruktorki grupy, tancerki w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

- Wystarczy kilka zajęć, żeby wiedzieć, co w danym człowieku jest wartościowego i jak ja to na scenie mogę wykorzystać. Czy to jest bardziej aktor czy tancerz? Czy jest otwarty na pokazywanie emocji? Ja uczę ich, oni uczą mnie - mówi o swojej pracy Kasia.

Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” z okazji jubileuszu - nietypowego, bo na 6-lecie istnienia zespołu - zaprezentuje premierowy spektakl „Historyjki”.
- Zainspirowałam się filmem Paolo Genovese „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. To spektakl o relacjach międzyludzkich. Chciałabym, żeby ktoś go obejrzał i pomyślał „Tak, to jest moja historia” - uśmiecha się Kasia Grysko. Tancerze pozostaną na scenie przez cały czas trwania spektaklu. Widz zaobserwuje taniec, ale także te momenty, które zazwyczaj są niewidoczne. Spektakl odbędzie się 15 czerwca o godzinie 18. w CK „Karolinka” w Radzionkowie. Wstęp - 8 zł. Od jesieni tancerze będą pracować nad nowymi choreografiami i rozwijać się w sztuce, jaką jest teatr tańca.

„Historyjki” - premiera spektaklu już 15 czerwca. Godzina 18. - Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie

Iwona Świetlik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.