Maja Bohosiewicz. Marzenia aktorki i... kwiaciarki

Czytaj dalej
Fot. brak
Paweł Gzyl

Maja Bohosiewicz. Marzenia aktorki i... kwiaciarki

Paweł Gzyl

Maja Bohosiewicz jest gwiazdą nowego serialu telewizyjnej Dwójki - „Za marzenia”. Z tej okazji sprawdzamy, jak młoda aktorka poradziła sobie z realizacją własnych marzeń.

Zosia w serialu „Za marzenia” to pierwsza twoja główna rola w telewizyjnym serialu. Czujesz, że wszystko spoczywa na twoich barkach?

Jest nas trójka głównych bohaterów, więc trochę mnie to odciąża. Ale wiem, że jestem ważnym elementem tej układanki i jeśli nie dam z siebie wszystkiego - to producenci nie będą się potem odzywać. (śmiech)

Zosia jest trochę młodsza od ciebie, bo dopiero wchodzi w dorosłe życie. Ty już masz to za sobą. Twoje doświadczenia z tego okresu pokrywają się z jej doświadczeniami?

Zupełnie nie. Zosia zaczęła dorosłe życie po studiach, a ja znacznie wcześniej, kiedy przyjechałam z Żor do Krakowa do liceum aktorskiego. Mało tego: w drugiej klasie zaczęłam już na siebie zarabiać. Jeździłam do Warszawy, żeby kręcić seriale. A jedyne pieniądze, o jakie prosiłam rodziców, potrzebne mi były na to, żeby kupić sobie bilet na pociąg Intercity, bo nie chciałam wracać do Krakowa zwykłym, ponieważ trwało to aż pięć godzin. Mierzyłam się więc z dorosłością dość wcześnie, co oznaczało odpowiedzialność za swoje decyzje.

Jak patrzysz z tej perspektywy na generację dzisiejszych dwudziestolatków. Mają łatwiej niż ty?

Nie mam wokół siebie zbyt wielu dwudziestolatków, więc ciężko mi powiedzieć. Ale zarówno piętnaście lat temu, jak i za piętnaście lat będą takie osoby, które ze względu na sytuację finansową swych rodziców, nie będą mogły liczyć na wygodne życie do momentu znalezienia pracy. Będą też tacy, którzy do późnego wieku będą wspomagani przez rodziców. To tylko kwestia tego, w jakiej rodzinie się człowiek urodził. Jeśli ktoś może sobie wygodnie studiować, mieszkając w kupionym lub wynajętym mieszkaniu i nie chodzić do pracy, która zabiera czas, jaki można by poświęcić na naukę, to dlaczego nie? Gdyby moi rodzice mieli worek z pieniędzmi, też bym z niego korzystała. Dlatego nie wartościuję tego, co jest lepsze, a co gorsze.

Czytaj więcej:

 • Czy siostra Sonia odradzała aktorstwa?
 • Czy Maję porównywano z Sonią?
 • Czy siostry pomagają sobie w przygotowywaniu do roli?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.