Maja Stankiewicz

Mają talent. Z Bydgoszczy i Torunia wrócili z nagrodami

Dzieci z Mroczy świetnie poradziły sobie na scenie toruńskiego teatru. I to nie pierwszy raz. Fot. nadesłane Dzieci z Mroczy świetnie poradziły sobie na scenie toruńskiego teatru. I to nie pierwszy raz.
Maja Stankiewicz

Reprezentanci Mroczy świetnie wypadli w Toruniu w konkursie interpretacji teatralnej. Konkurs o Europie też był udany dla uczniów z powiatu.

Kilkunastu młodych fanów teatru wzięło udział w trzynastej edycji Przeglądu Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się w marcu w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. W poprzednich latach uczniowie z Mroczy odnosili w tym konkursie sukcesy. W tym roku również jury doceniło umiejętności reprezentantów powiatu nakielskiego.

- Pierwsze miejsce zdobyła Laila Jasińska, drugie Aleksander Leks, trzecie Marika Nowak i Aleksandra Nawrot. Dwie kolejne osoby: Matylda Pokrzywka i Agnieszka Bala otrzymały wyróżnienia - wylicza sukcesy dzieci z Mroczy Justyna Misterkiewicz-Hamowska. Jak dowiadujemy się - nagrodzeni za interpretację uczniowie to aktorzy mroteckich grup teatralnych działających przy SP i ośrodku kultury.

- Wspaniale zaprezentowali się w Toruniu, znaleźli w sobie pasję i wiarę. Magicznymi scenami jednego aktora udało się im oczarować jurorów - chwali dzieci Justyna Misterkiewicz -Hamowska, opiekun teatralnych grup w Mroczy.

Sukcesem dzieci z powiatu nakielskiego zakończył się także wojewódzki konkurs „Wielobarwna Europa” zorganizowany w regionie przez Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct w Bydgoszczy i Toruniu. Laureatom wręczono nagrody w miniony poniedziałek, podczas uroczystego spotkania w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobył Olaf Jagodziński, uczeń SP w Palmierowie (gmina Kcynia).

- W nagrodę Olaf otrzymał tablet, grę strategiczną, multimedialne narzędzia do nauki języka niemieckiego oraz upominki - wyliczają rodzice chłopca, którzy powiadomili nas o sukcesie syna.

Drugie miejsce zdobyła Karolina Maison z SP w Sadkach (ex aequo z Mariką Stolarską z Tuczna). Dwa trzecie miejsca także przypadły uczniom SP w Sadkach. Laureaci to: Patrycja Pietras i Igor Lemke. Wśród osób wyróżnionych aż czworo twórców to reprezentanci powiatu nakielskiego: Natalia Dobrowolska, Nikodem Iwanek, Kinga Mierwa, i Anita Pogoda (wszyscy są uczniami SP w Sadkach).

Konkurs fotograficzny „Europa w obiektywie” wygrał Dorian Żarna z Gimnazjum nr 17 w Bydgoszczy, a konkurs językowy Steve Liebich z IX LO w Bydgoszczy.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.