Bartosz Gubernat

Małe tablice rejestracyjne - duży problem. Kierowcy zapłacą za oszustwo przy rejestracji samochodów

Tak zamontowaną tablicę kierowca będzie musiał wymienić na tradycyjną. Fot. Bartosz Gubernat Tak zamontowaną tablicę kierowca będzie musiał wymienić na tradycyjną.
Bartosz Gubernat

Masz samochód z miejscem na tradycyjne tablice rejestracyjne, ale zamontowałeś do niego krótkie? Przygotuj się na dodatkowy wydatek. W najlepszym razie zapłacisz tylko za wydanie nowych tablic i dokumentów rejestracyjnych pojazdu.

W Rzeszowie zarejestrowanych jest aktualnie ponad 100 tysięcy pojazdów. Większość z nich posiada tradycyjne, prostokątne tablice rejestracyjne o wymiarach 520x114 mm. Litery i cyfry są na nich ułożone w jednym rzędzie. W części pojazdów stosowano także tablice dwurzędowe o wymiarach 305x214 mm.

W żadnym przypadku nie pasowały one jednak do pojazdów sprowadzanych zza oceanu, głównie ze Stanów Zjednoczonych. Tam tablice są znacznie mniejsze i miejsce przygotowane fabrycznie pod montaż rejestracji było zbyt małe, aby zamontować rejestrację wydawaną w Polsce. Dlatego w lipcu ubiegłego roku wprowadzono do użytku trzeci rodzaj tablic, stworzony właśnie z myślą o takich pojazdach. Mają wymiary 305x115 mm i mieszczą się w fabryczne miejsca aut importowanych z Ameryki i Azji.

W dalszej części artykułu:

 • co zrobić, żeby dostać "małą" tablicę
 • dlaczego kierowcy oszukują
 • jakie im grożą mandaty

 

 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.