Agata Pustułka

Mamy cztery plus nie dostaną trzynastej emerytury

Mamy wychowujące więcej niż czworo dzieci dostaną od państwa zastrzyk finansowy Fot. 123RF Mamy wychowujące więcej niż czworo dzieci dostaną od państwa zastrzyk finansowy
Agata Pustułka

Mamy, które urodziły czworo i więcej dzieci, nie dostaną trzynastej emerytury, a tylko przynależne im świadczenie rodzinne uzupełniające zapowiedziane w ramach kampanijnych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Jak poinformował portal Money.pl mamy, które urodziły czworo i więcej dzieci nie dostaną trzynastej emerytury, a tylko przynależne im świadczenie rodzinne uzupełniające zapowiedziane w ramach kampanijnych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawa jest prosta, jeśli matki wychowujące czworo lub więcej dzieci lub ojcowie skorzystają z programu Mama plus, to nie otrzymają trzynastej emerytury, którą rząd ma zamiar wypłacić przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Świadczenie dla mam nie jest bowiem emeryturą.

Tymczasem tzw. trzynastka będzie wynosiła 888 zł netto. Otrzyma je ok. 9,7 mln Polaków, a koszt przedsięwzięcia pochłonie 10 mld zł. Początkowo każdy miał na rękę dostać 1,1 tys. zł, ale od sumy trzeba było odjąć podatek zdrowotny i dochodowy. Już wiadomo, bo poinformowało o tym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, taki dodatek zostanie też wypłacony w 2020 roku.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.