Mamy kolejnego lottomilionera w regionie!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Małgorzata Stempinska

Mamy kolejnego lottomilionera w regionie!

Małgorzata Stempinska

9, 24, 27, 30, 40, 48 - te liczby we wtorkowy wieczór przyniosły szczęście graczowi, który kupił kupon z plusem w jednej z bydgoskich kolektur.

Szczęśliwiec w punkcie przy ul. Solskiego 20 (na stacji benzynowej) w Bydgoszczy kupił zakład Lotto z Plusem na „chybił trafił” na dwa losowania. Jak się okazało, kupon zawierał sześć wylosowanych we wtorek liczb. Zatem jego posiadacz wygrał dokładnie 5 934 325,40 zł. Ta kwota jest efektem kumulacji, która narastała od 4 czerwca br. Warto dodać, że zakład nadal pozostaje w grze, czyli ponownie może przynieść szczęście.

Informację o wygranej w środowy ranek podał Totalizator Sportowy. Gdy przed godz. 11 zadzwoniliśmy na stację, usłyszeliśmy w słuchawce: - Naprawdę u nas padła „szóstka” w Lotto? Super! Jeszcze nikt nas o tym fakcie nie poinformował. Bardzo się cieszymy.

Średnio „szóstka” u nas wynosi 3,5 mln zł

W naszym regionie mamy już ponad 60 lottomilionerów. To osoby, które wygrały co najmniej milion zł. Co ciekawe, pierwsza taka wygrana na terenie Oddziału Bydgoskiego Totalizatora Sportowego padła w maju 1997 roku.

Do tej pory dla graczy najszczęśliwsza była Bydgoszcz. Aż osiemnastu z nich właśnie w tym mieście wygrało co najmniej milion zł w Lotto.

W Toruniu padło 10 szóstek, we Włocławku 6, w Chojnicach 3, a w Chełmnie 2. Szczęśliwymi miastami są także m.in.: Nakło, Paterek, Stolno, Grudziądz i Solec Kujawski. Jednak najwyższa wygrana na Pomorzu i Kujawach należy do osoby, która kupiła kupon w Barcinie. 6 czerwca 2015 roku sześć liczb dało jej ponad 28 mln zł.

W ubiegłym roku na mapę lottomilionerów, po raz pierwszy, wpisał się gracz z Inowrocławia. W marcu 2016 roku na „chybił trafił” kupił los, który przyniósł mu 2,8 mln zł wygranej. Natomiast w tym roku pierwszego lottomilionera w historii pozyskało Świecie. 14 marca br. szczęśliwiec wygrał 1 mln zł.

Średnio na Pomorzu i Kujawach co cztery miesiące przybywa nam nowy lottomilioner. Średnia wartość „szóstki” wynosi prawie 3,5 miliona zł. Przypomnijmy, że do tej pory najwyższa wygrana w Lotto w Polsce padła 16 marca tego roku w Skrzyszowie w woj. małopolskim. Szczęśliwiec zgarnął 36 726 210,20 zł.

Włocławianie najlepsi w Extra Pensji i zdrapkach

Wśród ponad 60 lottomilionerów z naszego regionu dziewięciu wygrało Extra Pensję. Przez 20 lat co miesiąc będą otrzymywać po 5 tys. zł. Łącznie da to im aż 1,2 mln zł.

Niewiarygodne szczęście w tej grze mają włocławianie. Zgarnęli aż 4 z 9 Extra Pensji, które padły w naszym regionie. Pozostałe przypadły graczom z: Bydgoszczy, Czerska, Sępólna Krajeńskiego, Ciechocinka i Świecia. W tym ostatnim mieście szczęśliwiec wygrał Extra Pensję 28 kwietnia tego roku.

We Włocławku szczęśliwe również są zdrapki. W kwietniu ubiegłego roku w tym mieście padła pierwsza w Polsce główna wygrana w zdrapce „Dobre życie”. Szczęśliwiec od razu zgarnął 50 tys. zł. Oprócz tego przez trzy lata co miesiąc dostaje 4 tys. zł. Łącznie to daje mu 194 tys. zł.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.