Mamy piłki z podpisami mistrzów świata! [ZOBACZCIE WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Monika Chruścińska, Sonia Cichoń

Mamy piłki z podpisami mistrzów świata! [ZOBACZCIE WIDEO]

Monika Chruścińska, Sonia Cichoń

Siatkarscy mistrzowie świata i ZAKSA Kędzierzyn Koźle odwiedzili naszą redakcję. Podarowali nam piłki z podpisami złotej drużyny. Już w grudniu wylicytujemy je na rzecz Hospicjum Cordis.

Fabian Drzyzga, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Michał Winiarski, Krzysztof Ignaczak, Mateusz Mika... Fantastyczne chłopaki, prawda? A do kompletu Marcin Możdżonek, Paweł Zagumny i Paweł Zatorski- trzej ostatni mistrzowie świata zatrzymali się w redakcji Dziennika Zachodniego w Sosnowcu z całym zespołem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w drodze do Częstochowy, na pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie PlusLigi. Razem ze swoimi klubowymi kolegami i sztabem szkoleniowym przybyli, by podpisywać cierpliwie koszulki dla naszych Czytelników i wspominali ostatni, jakże udany dla reprezentacji turniej.

– Nie od razu uwierzyliśmy, że zostaliśmy mistrzami świata. Tytuł wywalczyliśmy po wielu trudach, kłopotach i przeciwnościach losu, ale dopiero po kilku dniach zdaliśmy sobie sprawę jakiego ambarasu narobiliśmy w polskiej siatkówce – podkreślał Marcin Możdżonek, dziś już środkowy bloku tureckiego Halkbanku Ankara. – Czuliśmy, że cała Polska żyła mistrzostwami. Dużo pozytywnej energii do nas docierało – wyznał. – W tym momencie czuję się spełniony, cieszę się, że dostałem szansę gry w reprezentacji kraju i zdołałem ją wykorzystać – wtórował Paweł Zatorski, klubowy libero i godny następca odchodzącego powoli na kadrową emeryturę Krzysztofa Ignaczaka.

Tego pamiętnego dla nas wszystkich czwartku wszyscy mieliśmy jeszcze jeden powód do radości. Pieniądze z licytacji mistrzowskich piłek, które przywieźli siatkarze, wesprą leczenie podopiecznych hospicjum Cordis. Chyba najprężniej działającej organizacji pożytku publicznego w województwie śląskim. Placówka opiekuje się obecnie ponad setką chorych, w tym cierpiącymi dziećmi. Bezpłatnie pomocy udziela także rodzinom i przyjaciołom swoich podopiecznych, cały czas rozbudowując przy tym swoją bazę. Ostatnio w hospicyjnym ogrodzie powstaje… kompleks hydroterapeutyczny "Camino del Corazon - Droga Serca". To miejsce otoczone długim na 200 metrów murem z niewielkiego zbiornika wodnego, dzwonnicą i ścieżkami sensorycznymi wypełnionymi piaskiem, kamieniami, korą i szyszkami. Całość nawiązuje do Drogi św. Jakuba w Hiszpanii, samej jej idei, będącej symbolem opieki hospicyjnej.

–Zależało nam na tym, bo przecież najciężej chorzy nigdy nie wybiorą się w drogę do Santiago de Compostela – mówi Jolanta Grabowska-Markowska, prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis.

Same zabiegi wykorzystujące w terapii wodę pobudzają natomiast odporność i działają na wiele przewlekłych schorzeń. W przyszłości na powstający kompleks hydroterapeutyczny złożyć się mają również basen rehabilitacyjny i sala do balneoterapii. Basen jest nadal w budowie, a sala w trakcie doposażania. To jeszcze jeden, obok miłości do siatkówki rzecz jasna, powód dla którego nie warto szczędzić grosza licytując piłki naszych mistrzów.

Licytacja jednej z piłek - oryginalnej piłki minionych mistrzostw - wraz z autografami prawie wszystkich zawodników złotej drużyny oraz pięciu koszulek z podpisami zawodników ZAKSY, w tym mistrzami świata - już w grudniu.

Monika Chruścińska, Sonia Cichoń

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.